Hatsan Optima S12 vs Krieghoff K-80 – яка рушниця підкорить ваше серце?

Hatsan Optima S12 vs Krieghoff K-80 - яка рушниця підкорить ваше серце?

Друзі, сьогодні на прицілі у нас дві серйозні “стволини” – Hatsan Optima S12 Trap Ejector White та Krieghoff K-80 ProSporter “Shadow”. Обидві під 12 калібр, обидві з вертикальним розташуванням стволів, але відчуття від них – наче земля і небо.

Почнемо з “турка”. Hatsan Optima S12 – це такий собі “робочий коняка”. Ствол на 710 мм з регульованим чоком дає непогану купність на середніх і дальніх. Ежектори швидко викидають стріляні гільзи при відкриванні стволів, що важливо в запалі стрільби. Приклад регулюється під стрільця, хоч і не так зручно, як хотілося б.

Але є нюанси. Матеріали і обробка все ж простуваті, все-таки це бюджетний сегмент. Ресурс теж не рекордний – тисяч 30-40 пострілів, і може знадобитися профілактика УСМ і ежекторів. Але за свої 30-35 штук гривень – цілком пристойний апарат для любителя.

А тепер до “німця”. Krieghoff K-80 ProSporter “Shadow” – це реально “мерс” серед рушниць. Ствольна сталь – просто люкс, підгонка деталей – аптечна, баланс – як у швейцарського годинника. З таким девайсом хоч на світові першості їдь – не осоромишся.

По балістиці К-80 дасть фору багатьом. Навіть зі стволом 760 мм видає дуже рівне і густе покриття з фантастичною пробивною силою. А можливості індивідуального налаштування просто зашкалюють – від довжини цівки до жорсткості відбою. Словом, це інструмент, який працює, як розпис, і б’є без промаху.

Але є один жирний мінус – цінник. Щоб почути солодкий клацання ежекторів К-80, доведеться розщедритися на 500-600 штук гривнів. Це, звісно, не для кожного гаманця. Хоча, з іншого боку, ресурс у 100 000+ пострілів і довговічність при правильному догляді можуть виправдати інвестицію.

Резюме таке: якщо ви серйозно вгризлися в стендову стрільбу і готові платити за найкраще – беріть Krieghoff K-80 ProSporter “Shadow”, не пошкодуєте. Ну а для більш приземлених завдань і бюджетів Hatsan Optima S12 теж непоганий варіант. Головне ж – набити руку і око, а з якої рушниці – то вже другорядне питання. Усім влучних пострілів!

Автор: Олег Зуб

Один коментар до “Hatsan Optima S12 vs Krieghoff K-80 – яка рушниця підкорить ваше серце?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *