На території Чорнобильського заповідника розкладуть 39 тис. приманок проти сказу

Фахівці Чорнобильського заповідника та Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області розпочали вакцинацію проти сказу шляхом розкидання приманки з вакциною. Про це повідомляє Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник на своїй сторінці у Фейсбук.

Вакцинація відбувається відповідно до Методичних рекомендацій планування, організації та проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу за визначеними маршрутами – з розрахунку 25 принад з вакциною на один кв. км.

У відомстві зазначають, що з метою перевірки споживання вакцини закладено контрольну ділянку площею один кв. км. Моніторинг ділянки буде проводитись на 4, 8 та 15-ий день після розкладання принад з вакциною. Загалом заплановано розкласти 39 тис. приманок по території Заповідника.

Довідково: сказ – небезпечне гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус. Джерелом та резервуаром вірусної інфекції є дикі та свійські хижі тварини. Природні осередки сказу формують дикі хижі ссавці – вовки, лиси, борсуки та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *