І рідкісних тварин буває забагато: тривожна ситуація на острові Джарилгач

Хоч і кажуть, що рідкісних тварин забагато не буває, але саме через це складається тривожна ситуація на острові Джарилгач у Чорному морі. Про це пише Сергій Яновський в Голосі України.

Його територія розділена між Національним природним парком «Джарилгацький» та Скадовським держлісгоспом, який використовує територію як розплідник великих копитних. Свого часу їх тримали тут для трофейного полювання за плату, але з часу створення НПП «Джарилгацький» комерційні відстріли тут припинилися. А відловлюють травоїдів для переселення недостатньо, через що на клаптику суші скорочується кормова база.

Днями на Джарилгачі фахівці Держпродспоживслужби спільно з лісниками, працівниками нацпарку «Джарилгацький» та експертами Степової філії НДІ лісового господарства провели зимовий облік тварин. І тільки благородних оленів, європейських ланей та муфлонів нарахували 593 особини. Що власників розплідника категорично не влаштовує — тварин тут надміру.

«Порівняно з минулим роком кількість оленів, ланей та муфлонів зменшилася на шістдесят голів. Цього, вочевидь, недостатньо для того, аби знизити тиск на екосистему до прийнятного. Адже зберігати треба не тільки копитних, а й червонокнижну рослинність на острові, яка теж під охороною. Умова її збереження та відновлення — скоротити чисельність великих травоїдів на Джарилгачі вдвічі, десь до трьохсот особин. Але відстрілювати їх не можна: залишається тільки відловлювати та вивозити до інших лісгоспів і розплідників», — каже директор Скадовського лісгоспу Валерій Войналович.

У Херсонській області копитних вирощують не тільки на Джарилгачі. Є ще й схожий острів Бірючий на території Азово-Сиваського національного парку, є заповідник Асканія-Нова, не рахуючи дрібних приватних розплідників у Каховському, Голопристанському та Олешківському районах краю. І практично всюди травоїдів надлишок: через карантинні обмеження й економічну кризу купувати їх стали значно менше. Тож цілком можливо, що й перед іншими резерватами незабаром постане проблема: куди подіти надлишок оленів та ланей, доки вони не повиїдали всю рослинність?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *