Покарання браконьєрства по-литовськи: завершено розслідування щодо незаконно добутого благородного оленя

У Литві чиновники Інспекції охорони дикої природи Алітуса Департаменту охорони навколишнього природного середовища завершили розслідування, за матеріалами анонімного повідомлення, розпочате минулого року, щодо незаконно добутого благородного оленя. Заподіяна природі шкода – майже 6100 євро, – пише видання miske.lt.

Після опитування 15 мисливців та інших осіб інспекторами було встановлено особу правопорушника. Подія сталася у 2020 році, у лісі Клебішкіс в районі Пренай під час законного полювання. Чоловік поранив самця благородного оленя.

Мисливець не повідомив про постраждалого звіра керівнику полювання, а самовільно розшукував підранка. Наступного дня чоловік знайшов оленя й поховав тушу на місці знахідки.

«Екологи разом із експертом з мисливських трофеїв оглянули трофей та виявили, що людина полювала на перспективну тварину. Такі тварини ще не досягли трофейної зрілості, мають середню вагу або вище середньої у своєму віковому класі та мають середні або великі роги. Полювати на такого звіра заборонено.

Оцінивши всі обставини та відмову особи відшкодувати заподіяну природі шкоду, справа була передана для розгляду в Преєнайську палату Алітуського районного суду», – сказала Айсте Савенковайте, службовець з охорони дикої природи в Алітусі.

На особу був складений протокол про адміністративне правопорушення. За незаконне діяння правопорушнику загрожує штраф від 800 до 1800 євро. Також розрахована шкода природі – 6099,21 євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *