Інформація про кабана, який пливе на плоті до Луцька – фейк

Насправді фото зроблені у селі Вепр у Польщі. Автором фото є H. Kowalska, яка і сфотографувала кабана. Про це повідомляє MediaSapiens.

Деякі волинські й рівненські ЗМІ поширили фейкову новину про дикого кабана, який нібито пливе на плоті до Луцька. На фейк звернули увагу журналісти видання Район.in.ua.

Фото із кабаном передрукували з фейсбук-сторінки користувача Ігоря Колєсніка. Допис з’явився 10 листопада і на сьогодні має 970 поширень.

«Ніщо не зупинить вепря, що прямує Стиром до Луцька!», – написав автор.

Журналісти видання відмічають, що допис є жартівливою алюзією на подію 2017 року, коли у Стиру поблизу села Підгайці Луцького району місцеві жителі побачили тіло свині. Ця подія стала мемом і соцмережі просто вибухнули фотожабами.

Насправді фото зроблені у селі Вепр у Польщі. Автором фото є H. Kowalska, яка і сфотографувала кабана.

Фігуру кабана придумали у селі Вепр багато років назад і використовують як туристичний магніт для популяризації й розвитку сільради. Плотина прикріплена на якорі поблизу берега на місцевому озері, проте одного разу вона відпливла далі, й вийшли ці «сенсаційні» фото.

«Жителі села Вепр і туристи вже звикли до такої туристичної цікавинки, проте час від часу кабан «припливає» до того чи іншого населеного пункту», – пише видання.

Нагадаємо, 6 серпня 2020 року українські медіа поширили фейк про те, що нібито в місті Ірпінь Київської області кабани вкрали одяг чоловіка, який голяка відпочивав на пляжі. З’ясувалося, що авторкою фото є Адель Ландауер (Adele Landauer) з Берліна. Вона зробила фото на озері Тойфельс у берлінському районі Шарлоттенбург-Вільмерсдорф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *