У Ворохті вовки нападають на тварин та собак (ДОКУМЕНТ)

Виконавчий комітет Ворохтянської селищної ради звернувся до Івано-Франківського обласного управління лісового і мисливського господарства з проханням вжити невідкладних заходів, спрямованих на урегулювання ситуації, яка виникла з небезпечними візитами хижаків до господарств жителів села.

Упродовж останнього часу вовки неодноразово нападала на свійських тварин та собак. Такі випадки є непоодинокими та становлять загрозу не тільки життю домашніх тварин, але й несуть небезпеку для жителів громади, особливо дітей, інформують “Вікна“.

Враховуючи ситуацію що склалася, селищний голова Ворохтянської селищної ради Олег Дзем’юк просить терміново залучити фахівців Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, мисливців Ворохтянського лісового господарства.

Пресслужба Івано-Франківського обласного управління лісового і мисливського господарства повідомила, що адміністрація з’ясовує ситуацію, що виникла з хижаками.

“Хочемо заспокоїти громаду і нагадати, що насправді людина не є об’єктом полювання навіть для голодного звіра. Вовк намагається оминати людину не через те, що боїться, а тому, що людина не цікава йому як потенційна жертва. Але винятком може стати дитина вагою до 40 кг. Людина своїм зростом «збиває» оцінку звіром об’єкта полювання. Тому якщо доросла людина присяде, то саме така поведінка може спровокувати вовка напасти”, — йдеться в коментарі.

Один із методів, який змусить хижака відійти від вас при випадковій зустрічі, — розстібнути куртку, максимально розгорнути поли над головою, щоб здаватися більш масивним і вищим.

Загалом випадки нападу вовка на людину є рідкісними. Можливі напади зграєю взимку, коли вовкам бракує їжі й вони наближаються до людських осель, щоб украсти свійську тварину. Спроби людей захистити худобу теж стають причиною конфліктів. Проте більшість нападів здійснюють тварини, які хворі на сказ. Найнебезпечнішими для людини є бродячі й здичавілі собаки. Відсутність культури утримання тварин удома призводить до формування великих зграй, особливо на околицях містечок та сіл. Такі собаки не бояться людини, агресивні й досить часто нападають. Ймовірність бути вкушеним хворою на сказ бездомною собакою досить висока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *