За 30 років в Україні від сказу померли 64 людини, в 2019 – 1, в 2020 – 1 і 2023 – 1. Однак, це не привід вести активну боротьбу зі сказом шляхом вакцинації та відстрілу хижаків – вважає Ірина ВИХРИСТЮК – в.о. директора НПП “Тузлівські лимани”. Свої думки вона опублікувала на сторінці відомства у фейсбук у статті з назвою: «Сказ про Сказ».
Аналізуючи її текст, який ви з легкістю знайдете на сторінці НПП “Тузлівські лимани”, можна виділити, зокрема такі основні стилістичні засоби, що використовуються для маніпуляцій:
- 1. Емоційно забарвлена лексика на кшталт “істеричні дописи”, “брудна тема”, “злочинна маніпуляція”, “браконьєрство”. Такі вислови мають на меті викликати негативні емоції, а не раціональне сприйняття.
- 2. Узагальнення та гіперболізація проблеми, наприклад: “дуже активно поширюватись”, “занадто багато агресивної інформації”. Це створює враження масштабності явища.
- 3. Дискредитація опонентів шляхом звинувачень, підозр та інсинуацій. Зокрема йдеться про “зумисні дії”, “маніпуляції”, “корупцію” з боку ветеринарів та мисливців.
- 4. Контрастування “нас” та “їх”. Протиставлення мисливців та ветеринарів як ворогів природі та тваринам.
- 5. Апелювання до почуттів читача – співчуття тваринам, обурення безкарністю ворогів.
- 6. Посилання на авторитети та офіційні джерела лише тієї інформації, яка підтверджує власну позицію.
Текст Ірини ВИХРИСТЮК пронизаний наскрізь маніпулятивними прийомами, розрахованими радше на емоції, аніж логіку читача.
P.S.: Так званим зоозахисниками замало смертей від війни, хочуть аби ще й від сказу активніше люди помирали…
2 коментарі до “Кількість людських смертей від сказу, не є аргументом для Ірини ВИХРИСТЮК”