Цнотливе мисливство: дивитись можна, полювати – зась

Цнотливе мисливство: дивитись можна, полювати – зась, адже незважаючи на те, що ліміти добування мисливських тварин для сезону полювання 2023-2024 було встановлено Міндовкіллям, полювання в Україні було фактично заборонене через відсутність необхідних дозволів від ОВА. “Доти, поки ОВА не видасть дозволів користувачам угідь, воно лишатиметься під забороною”, – пояснював очільник “Лісів України” Юрій Болоховець.

Чиновники посилалися на рішення обласних рад оборони щодо заборони полювання на час воєнного стану. Окремі керівники поліції радили не відстрілювати скажених лисиць, а ловити їхМіндовкілля проводило зустрічі із так званими зоозахисниками, де ті розповідали, що мисливці полюють тільки задля задоволення «бажання вбивати».

Але класик, Остап Вишня, в гуморесці «Відкриття охоти» зі збірки «Мисливські усмішки», писав, що мисливці через полювання мають змогу не тiльки, сказать би, поповнити свої продовольчi ресурси, не тiльки допомогти державi в м’ясозаготiвлях, а й задовольнити себе як природознавця, природофiла й спортсмена. «Полювання, як бачите, не якась там легковажна дурничка, не дрiбничка, а дуже й дуже поважна справа, особливо для таких громадян, як ми з вами…»  – без жодної іронії зазначав Остап Вишня.

Удавана турбота про тварин

Формально полювання можна було відкривати, але чиновники ухилялися від надання дозволів під приводом турботи про тварин. Нібито все зважено і обмірковано, а насправді – граються в цнотливість, хизуються кількістю звірів, яких можна побачити в лісі, нехтуючи загрозами епізоотій та браконьєрства.

Масштабні наслідки для довкілля та економіки

В результаті, безконтрольне зростання популяцій хижаків посилює ризики нових спалахів хвороб серед диких і свійських тварин, що завдасть шкоди біорізноманіттю та агросектору. За словами фахівців, своєчасне регулювання чисельності могло б запобігти цим загрозам, а також допомогти ЗСУ  м’ясною продукцією.

Потенційні втрати м’яса в разі спалахів

За приблизними оцінками фахівців, у разі спалаху епізоотії через неконтрольоване зростання популяцій доведеться знищувати сотні тонн цінного м’яса диких тварин. І це при тому, що, наприклад, в Німеччині тільки за минулий рік спожито понад 25 тисяч тонн м’яса дичини.

Наслідки для браконьєрства

Крім того, відсутність легальних можливостей для полювання лише стимулює зростання браконьєрства. Адже попит на дичину та трофеї нікуди не зникає. Тому зачиненість лісів для законослухняних мисливців штовхає громадян на порушення заборон.

Лобіювання інтересів мисливців

І звичайно, галузеві асоціації мають посилити лобіювання інтересів мисливців в органах влади. Аби наступного року уникнути зволікань з дозволами і вчасно розпочати сезон полювань. Від цього залежатиме не лише прибутковість галузі, але й контроль за епізоотичною ситуацією та біорізноманіттям фауни.

Отже, роботи вистачає. Будемо сподіватися, що спільними зусиллями вдасться належним чином підготуватися до сезону полювання 2024-2025 рр. й уникнути «цнотливих» помилок минулого року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *