Кім Титарчук: до війни у Сквирській райорганізації УТМР було 600 членів
На сторінці Українського товариства мисливців і рибалок у Facebook голова Сквирської райорганізації УТМР Кім Титарчук розповів про роботу громадської організації в умовах війни.
– Мисливські угіддя нашої районної організації УТМР складають близько 80 тис. га. До війни на обліку у нас було десь 600 членів.
Наше Товариство в районі і зараз має авторитет, бо як багато хто каже: «Ваша громадська організація вирішує державні проблеми». Охороняємо угіддя, піклуємося про дику фауну, регулюємо чисельність хижаків, попереджаючи поширення сказу тощо. Все це цінує громада і місцева влада.
Полювання вже другий рік заборонено, але завдяки тому, що ми плідно співпрацюємо з Держпродспоживслужбою в частині перерольної імунізації хижаків, допомагаємо розкладати вакцину, то вони нас запрошують на діагностичні відстріли. Цього року до ветлабораторії ми здали вже 7 голів лисиці.
Потрібно розуміти, що регулювання чисельності лисиці необхідне, адже їхня щільність нині дуже висока. В результаті активної діяльності фермерів – застосування отрут, переорювання, використання широкозахватної с/г техніки, кормова база лисиці, а це, переважно дрібні гризуни, майже зникли. Хижаки перемістились ближче до обійсть місцевих мешканців і частиною їхнього раціону стали кролі, кури, гуси, яких вони викрадають з людських дворів.
Та й випадки покусів людей тваринами, що заражені сказом почастішали. Ми отримую сотні звернень від людей. Вони закидають нам, що ми винні у тому, що з дворів зникають свійські тварини. Ми відповідаємо, що зробити нічого не можемо, адже регулювати чисельність диких тварин нам заборонено. Так, в районні у нас є порозуміння з усіма: з військовими, з райадміністрацією, з лісівниками.., але ОВА на зустріч не йде, хоча Ліміти і Норми добування на минулорічний мисливський сезон підписані Міндовкіллям були.
Навіть військові, в тому числі члени нашого Товариства, постійно цікавляться нашими справами, допомагають з охороною, питають про полювання… Тим більше, що дичини, як і хижаків побільшало. Та й з бродячими собаками є проблема. Вони вже привели молоде потомство, чисельність збільшується, збиваються у зграї, полюють на копитних… Здичавілі собаки набагато кмітливіші й розумніші за тих самих вовків. Кожна особина в зграє має свою роль, і вони, з легкістю заганяють та розправляються із своєю здобиччю, наприклад, козулею.
Шансів втекти від них немає. Тож здичавілі собаки наносять колосальної шкоди дикій фауні. Собака має бути з нашийником на прив’язі чи у вольєрі. Якщо вона бігає в угіддях без господаря і без ошийника, тікає від людей, то це вже здичавіла тварина і потребує вилученню, щоб не казали з цього приводу зооактивісти – є Закон і здоровий глузд.
Я вже 30 років працюю в Товаристві й у нас ні хто не вважає, що мисливство, як і УТМР своє віджило. Нашу організацію в районі всі знають і поважають. Але нині мисливським господарством ми займаємось на добровільних засадах. Без зарплати працюємо вже два роки. Разом з тим, обов’язки, покладені на нас, з нас ні хто не знімає. Внесків, які нам вдається отримати, ледь вистачає на корми, оренду та плату за користування угіддями. Крутимось, як можемо. Людей, які працюють треба мотивувати, зарплата, податки, паливо, корми для дичини… на все це потрібні кошти. Отримати їх ми можемо лише від проведення полювання. Тож розраховуємо, що вже цього року, його нам дозволять відкрити, хоч частково, – зазначає голова Сквирської райорганізації УТМР.