На базі Поліського національного університету в Житомирі 1 березня 2024 року пройшов круглий стіл на тему «Мисливське господарство: сучасні виклики та перспективи». Про це повідомили народний депутат Ігор Марчук та голова громадської спілки «Українська Ловецька Рада» Адріан Прокопенко на своїх сторінках у Фейсбук.
“Чудова практична й аргументована дискусія, високий фахових та науковий рівень учасників, вражаючі глибиною аналізу та розуміння цільової проблематики презентації спікерів заходу, широке коло зацікавлених сторін, включаючи представників екологічної та зоозахисної сфери, бізнесу, ДП «Ліси України», громадських організацій — все це склалося у жваву, продуктивну й професійну розмову з напрацюванням подальшого плану дій “, – написав Ігор Марчук.
На його думку, серед головних викликів для галузі – соціальні, інституційні, економічні, політичні та екологічні. Це й сприйняття мисливців суспільством, застаріле законодавство, нерозуміння потенціалу галузі для розвитку непромислових, сільських територій.
Водночас науковці університету показали перспективні напрями досліджень та міжнародну співпрацю. “Впевнений, спільними зусиллями сприятимемо розвитку навчального закладу”, – резюмував депутат.
“Саме на таких професійно організованих майданчиках, в діалозі і фаховій дискусії науковців, представників мисливства, державників та природоохоронців буде віднайдено шляхи відродження Українського Ловецтва та його розвитку до кращих світових зразків. Більш того, це сприятиме зростанню економіки держави, розвитку не промислових територій та збагаченню біорізноманіття і нашої природи”, – наголосив Адріан Прокопенко.
Голова Науково-технічної ради Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, член Міжнародної ради з полювання та охорони дикої природи (СІС), д.с.-г.н. Василь Новицький у ході свого виступу зазначив, що його турбує форсування питання компенсації за потрави, що тварини чомусь винні людині, а не навпаки. – Треба враховувати, що нині в Україні до того ж відсутні механізми якісного встановлення, моніторингу і запобігання нанесенню шкоди тваринному світу. Тим більше, якщо якась популяція на певній території не досягла науково встановленої оптимальної щільності, то тим більше ні про які компенсації за потрави мова йти не може. Ми забрали у диких тварин їхнє середовище існування – ліси, поля, річки, все розорали, а тепер кажемо, що вони нам винні… – цитує слова Василя Новицького пресслужба Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь.
Один коментар до “Експерти обговорили виклики та перспективи мисливства в Україні”