Лісова охорона викрила браконьєрів на нічному полюванні

Під час здійснення рейду державною лісовою охороною ДП «Роменський лісгосп» близько 18 години 3 лютого 2021 року неподалік с. Холодний Яр Роменського (раніше – Недригайлівського) району було помічено «Ниву». Автомобіль курсував поблизу лісових масивів та скошених кукурудзяних полів та за допомогою додаткового освітлення, встановленого на ньому, вишукував звірів.

Зважаючи на те, що сезон полювання закритий, було вжито заходи по зупинці автомобіля та перевірки документів.

Водій «Ниви», помітивши переслідування, спробував «замаскуватися»: вимкнув світло і рухався далі без габаритних вогнів. Через деякий час він все ж зупинився, але надавати будь-які пояснення та повідомляти свої особисті дані державній лісовій охороні відмовився. У зв’язку з тим, що під час розмови в автомобілі помічено рушницю, здійснено дзвінок на лінію «102» для виклику слідчо-оперативної групи.

«Поки ми чекали на приїзд поліції,- говорить інженер з охорони та захисту лісу ДП «Роменський лісгосп», – помітили світло від фар іншого автомобіля, який також курсував по подібному маршруту і також ймовірно вишукував звірів».

Один з працівників лісової охорони залишився чекати на поліцію разом з водієм «Ниви», а двоє інших виїхали навздогін. Виявилося, що це також автомобіль марки «Нива» темно зеленого кольору і водій, незважаючи на законну вимогу, не зупинився та почав тікати.

«Ми почали його переслідувати і одночасно зателефонували до чергової частини поліції смт. Недригайлів, повідомивши напрямок руху автомобіля , – розповідає інженер з охорони та захисту лісу, – наряд поліції виїхав за нашим зверненням, але ніяких заходів для зупинки ймовірного порушника не здійснив, тому водій «Ниви», проїхавши повз авто працівників поліції із ввімкненими проблисковими маячками під’їхав до власного будинку в с. Баби Роменського району (раніше Недригайлівського) та забіг разом зі зброєю на власне подвір’я. Через відчинені двері автомобіля, які власник тікаючи не закрив, було помічено коробку з-під патронів «Буран» та ліхтар».

Пізніше з’ясувалося, що дана особа займається підприємницькою діяльністю і напевно відчуває себе не пересічним громадянином, а «господарем життя», а також впевнена в своїй безкарності, адже він не розкаявся, а навпаки погрожував лісовій охороні.

Що ж до водія синьої «Ниви», то при огляді його автомобіля працівниками поліції разом з працівниками Роменського лісгоспу виявили дві одиниці зброї: гладкоствольну мисливську рушницю та карабін з прицілом і 9 патронів: куля, картеч та ін. Було складено адміністративний протокол за статтею 85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу», що тягне за собою попередження або накладання штрафу від 6 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 до 1020 грн.) та вилучено зазначені патрони.

Слід зазначити, що особа, щодо якої було складено адмінпротокол, раніше працювала в органах поліції, а тому чітко усвідомлює відповідальність за свої дії. На даний час він також займається підприємницькою діяльністю.

– І от виникає питання: чи не доїдають сьогодні підприємці, що в нічний час ідуть на заготівлю м’яса, бо це не полювання, а дійсно заготівля…

Джерело: ДП “Роменський лісгосп”  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *