Сказ у домашніх і диких тварин: ознаки, на які варто звернути увагу (інфографіка)

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) звертає увагу власників домашніх тварин на необхідність своєчасного виявлення ознак сказу у їхніх улюбленців. Про це йдеться в інфографіці, опублікованій 28 травня 2024 року на сайті відомства.

Серед основних симптомів, які можуть свідчити про захворювання тварини на сказ, виділяють зміну поведінки, слинотечу з рота, пригніченість, дезорієнтацію в просторі, відвисання щелепи, втрату змоги їсти та пити. У собак і кішок сказ може протікати в буйній або тихій формі.

При буйній формі тварина стає агресивною, ховається по кутах, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Собака може мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх. Тиха форма сказу є найбільш небезпечною, оскільки основні ознаки хвороби можуть бути слабо виражені або відсутні, окрім пригнічення.

Читайте також: Протягом 4 місяців 2024 року в Україні зафіксовано 369 випадків сказу

Держпродспоживслужба наголошує, що у разі підозри на захворювання тварини необхідно терміново звернутися до територіального органу відомства. Для недопущення сказу тварин власникам рекомендується щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною і доступна в лікарнях ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.

Інфографіка була створена спільно з європейським проєктом EU4SaferFood, який спрямований на підвищення обізнаності громадян про безпечність харчових продуктів та захист споживачів.

3 коментарі до “Сказ у домашніх і диких тварин: ознаки, на які варто звернути увагу (інфографіка)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *