Мисливці Ізяславської районної організації УТМР випустили в угіддя фазанів на 60 тис. грн

IMG_0962Ізяславські мисливці розводять фазанів. Про це повідомляє сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської райдержадміністрації за матеріалами Ізяславської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок.

Не тільки полювання, але й опіка місцевої фауни – пріоритетний напрямок у діяльності Ізяславського районного товариства мисливців та рибалок.

“Мисливець не той, хто уміє цілити з рушниці. Мисливець той, хто любить природу і робить для довкілля корисні добрі справи”, – каже голова Ізяславської районного осередку УТМР Олександр Данілін. Серед таких добрих справ (а їх чимало в роботі ізяславських мисливців) – випуск і розселення фазанів у дикій природі.

IMG_0958Мисливцями Ізяславської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок спільно із окремими приватними підприємцями Ізяславського району розпочато роботу із вирощення та вселення у дику природу мисливських угідь Ізяславської районної організації УТМР фазанів.

Для розведення поголів’я фазанів створено вольєри для вирощування та утримання фазана в Лютарській первинній організації УТМР мисливцем-приватним підприємцем Андрієм Федорчуком на 300 голів та мисливцем Білогородської первинної організації УТМР Анатолієм Фроловим на 50 голів. Активну допомогу в облаштуванні вольєрів та вирощуванню фазанів надавали мисливці: члени Лютарської первинної організації Петро Гончарук (голова осередку), Володимир Жулінський, Руслан Федорчук, Богдан Федорчук; в Білогородській первинній організації – Дмитро Фролов.

Щодо фазанів, то ці птахи витримують температуру до -40 градусів за умови наявності корму. Самці мають красиве яскраве забарвлення, на другому році життя в них виростає довгий хвіст. Пір’я самок сірого кольору – це, пояснюють мисливці, щоб вона могла заховатися в заростях і висидіти яйця.

Мисливцями Ізяславської районної організації УТМР в мисливські угіддя вселено в дику природу: Лютарська первинна організація УТМР – жовтень 2018 року – 70 голів фазана, травень 2019 року – 50 голів; Христівська первинна організація УТМР в серпні 2018 року – 80 голів: Двірецька первинна організація УТМР – в жовтні 2018 року – 17 голів, в березні 2019 року – 19 голів; Радошівська первинна організація УТМР в травні 2019 року – 30 голів; М’якотівська первинна організація УТМР в квітні 2018 року – 20 голів; Білогородська первинна організація УТМР в травні 2019 року – 15 голів. Всього у 2018-2019 роках вирощено та випущено 301 фазана на загальну суму 60200 грн.

IMG_0950Голова Ізяславської районної організація УТМР Олександр Данілін повідомив, що до кінця 2019 року мисливці Ізяславщини планують вселити в дику природу мисливських угідь району 200 особин фазана на загальну суму 40 000 грн.: Лютарська первинна організація – 100 голів, Радошівська первинна організація — 30 голів, Христівська первинна організація — 30 голів, Білогородська первинна організація – 40 голів. Також Олександр Євгенович зазначив: «Випустивши фазанів у наших угіддях, мисливці району оберігають їх від браконьєрів, лисиць, бродячих собак та котів, підгодовують у холодну осінь, зиму та весну. Птахи вижили і вивели потомство!».

Завдяки унікальним природним ресурсам і хорошому клімату, в лісових ресурсах Ізяславського району є всі необхідні умови для вирощування й розведення фазанів. Мисливці переконались, що за людської підтримки птахам не страшні дощі та сніги, хижаки. Головне для фазана, аби були вода та дерева — вночі ховатись від хижаків. Полювання на диво-птахів, поки вони ще не адаптувались на Ізяславщині, заборонене.

Завдяки мисливцям незабаром ліси Ізяславщини можуть стати справжнім пташиним царством. Всередині у нас любов до природи рідного краю, прагнення до того, щоб наша земля була не просто словом, а землею квітучою для наших дітей, для посмішок, для всього того, що ми створюємо. Тож давайте, спільними зусиллями усіх нас зробимо все можливе, аби фазан став символом Ізяславського району.

Один коментар до “Мисливці Ізяславської районної організації УТМР випустили в угіддя фазанів на 60 тис. грн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *