Мисливці оцінюють втрати поголів’я дикої фауни, фермери спалюють стерню, влада безпорадна?

sterna1Ні пуху ні пера…
Це народне прислів’я як раз таки описує стан справ із дикою фауною Іванівського району.
26 серпня в Херсонській області стартував сезон полювання на пернату дичину. Всі любителі дикої природи, дружньої компанії та мисливської вогнепальної зброї вийшли на угіддя Іванівського району. А тут… а тут чорно…
Всі поля Іванівського району стоять чорні після масштабних пожеж стерні зернових, а подекуди і по цей день то тут то там спалахують певні осередки.
І ходять мисливці серед безкрайніх чорних полів, неначе на луні, як персонажі постапокаліптичних фільмів щиро сподіваючись вполювати хоч щось.
Як розповів виданню stepnews.ks.ua голова спілки мисливців та рибалок Іванівського району Мештанов Анатолій Максимович, ще весною цього року, до сезону пожеж в Іванівському районі нараховувалося:

Вид Площа існування (тис.га) кількість особин
Заєць русак 92,2 5082
 Лисиця  92,2  116
 Вовк 92,2  10
 Фазан  7,955  436
 Куріпка сіра 90, 896  4915
 Голуб  60,367  4039
 Перепілка  77, 367  5098

Який збиток дикій природі нанесли пожежі точно не відомо, але за інформацією видання, фахівці оцінюють площу займань в екосистемах Іванівського району в 15-20 тисяч га.
На прикладі того ж зайця Русака можна стверджувати, що в результаті пожеж згоріло приблизно 22% територій його ареалу існування. Відповідно там же і згорів молодняк цього зайця і ті особини, які не встигли зреагувати на полум’я.
Окремої заслуги варте випалювання полів круговим методом. Як розповів голова товариства мисливців, частенько Іванівські фермери практикують такий метод підпалу поля: — підв’язують до автомобіля покришку від авто, підпалюють її і об’їжджають так навколо поля. Від цього все поле займається по периметру і полум’я рухається до центру. Тікати нікуди, шансів вижити немає. От таким методом знищено поголів’я куріпки, зайця та іншого.
Найбільші втрати від пожеж зазнав саме молодняк, адже керуючись інстинктом самозбереження дорослі особини покидали гнізда і лежки, а безпомічний приплід горів заживо.
Як розповіли виданню досвідчені мисливці, в Іванівському районі від пожеж уціліли лише угіддя в районі сіл Українське, Новосеменівка, Любимівка, Воскресенка (район Домузлянського поду). Там люди змогли знайти в собі сили та «переконати» фермерів не палити стерню.
Результат не змусив на себе довго чекати. Зараз вся живність Іванівського району, яка може бігти, емігрувала саме туди.
Що ж стосується інших частин району, то мисливцям тут робити практично нічого. Мало того що вся фауна ушла, молодняк згорів, так ще залишилися великі згарища.
Зі слів бувалих мисливців, наприклад той же заєць ніколи не викопає собі лежанку в місці згарища, не дасть інстинкт самозбереження. Навіть культивація і оранка не рятують, оскільки цього запаху так просто не позбутися.
Із сумом іванівські мисливці визнають, що втрати фауни просто вражаючі. Зараз спілка мисливців намагається відновити поголів’я певних видів. Наприклад, 15 серпня на території району було розселено 50 голів фазана. 20 голів в селі Дружбівка і 30 в Благодатному.
Та чи допоможуть ці крихти компенсувати втрати, які поніс Іванівський район від непродуманих вчинків деяких фермерів?
От так от і полюють іванівські мисливці. Приходять до дому, а з добичі: ні пуху, ні пера…
Автор: Roman Voronov

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *