Мисливці побудували годівниці для фазанів (ФОТО)

У Шевченківській ОТГ мисливці побудували годівниці для фазанів. Так чоловіки рятують птахів від голодної смерті взимку. Пише видання “Вісті Черкащини”.

Ми маємо не лише полювати, а й рятувати життя, – пояснює мисливець Руслан Бойко. – В моєму дитинстві були теж такі сніги, як зараз. А може й більші. Я раніше ніколи не бачив фазанів. Вони трималися більш тепліших країв. Років 10 тому вони прийшли й до нас. Ми їх не відстрілювали. Навпаки, купили яєць, розводили і випускали в природу. В Моринцях і Вільшані люди теж так робили.
Кілька років тому мисливці помітили, що фазанів винищують хижаки.

Десь 3 роки тому було також багато снігу. – продовжує Бойко. – Ми виходили на полювання і знаходили пір’я цих птахів. Фазани були зморені голодом. Ставали легкою здобиччю для кібців та лисів. А їсти їм нічого, бо землю прикриває лід. Тому ми вирішили з товаришами-мисливцями поїхати й побудувати годівниці. Взяли перерізані каністри, поставили їх на металеві прути, щоб миші не залазили. Туди насипали пшеницю. А щоб фазани не стали здобиччю для хижаків, поки їдять, зробили накриття з рогози та очерету.
За минулі вихідні чоловіки поставили 3 годівниці. В наступні продовжать роботу.

Зробили їх у селі Новоукраїнка й Тарасівці, – говорить мисливець. – Наступних вихідних будемо працювати у Шевченковому. Також поставимо годівниці. Шкода дивитися, як такий гарний птах намагається знайти собі поїсти щось під деревами.
Годівниці будуть постійно поповнювати їжею, запевняє Руслан Бойко. Також при необхідності чиститимуть від снігових завалів. Разом з тим чоловік нагадує людям не палити траву в теплі періоди. Під час пожежі самиця фазана не покидає яйця, які висиджує і згорає разом з майбутнім потомством.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *