Мисливці проти зоозахисників: чию сторону оберуть народні депутати?

протиНародних депутатів закликали підтримати та проголосувати за законопроєкт № 2232, який стосується гуманної підготовки мисливських собак до полювання.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал “Рада”, заявила зоозахисниця, екоактивістка, громадська діячка, голова громадської організації “Зелена сила” Андріана Байло.

Зоозахисниця заявила, що Україна донині залишається однією із небагатьох країн поряд з РФ, Казахстаном, Білоруссю, де мисливських собак до полювання привчають методом “притравки”.

Варто зазначити, що мисливці зареєстрували дві електронні петиції на сайті Президента та Верховної Ради України, де, в свою чергу, просять президента та народних депутатів зняти з розгляду законопроєкт № 2232.

У петиції на сайті ВРУ зазначається: “Попри те, що Україна обрала євроінтеграційний політичний курс, нині абсолютно протилежні вектори задаються органами законодавчої та виконавчої влади у сфері мисливськогосподарської діяльності! На відміну від країн Євросоюзу наша держава згорнула фінансову підтримку цієї важливої галузі з винятковими екологічними, зокрема охоронними і біорегуляторними функціями. Більше того, наразі значна частина державних діячів, за підтримки фінансованих з-за кордону зоозахисних громадських організацій, будують на знищенні мисливської галузі політичні піар-кампанії, займаючись відвертим та зручним для себе екопопулізмом, котрий не передбачає жодних практичних кроків для збереження довкілля. Як результат, нині в Україні об’єкти природо-заповідного фонду нерідко знаходяться у ще гіршому екологічному стані аніж мисливські угіддя, а мисливська галузь зазнає постійно зростаючих утисків, зокрема таких як: закриття весняного полювання, неправомірне та безперспективне занесення мисливських видів тварин до Червоної книги, скорочення площ угідь і строків полювання, обмеження повноважень єгерської служби у боротьбі з браконьєрством, постійні спроби провести через Верховну Раду антимисливські законопроекти, останній з яких (№ 2232) по суті передбачає знищення мисливської кінології та ставить під загрозу епізоотичне благополуччя країни у цілому! Все це давно не притаманно країнам ЄС на яких ми рівняємося. Мисливців і мисливську галузь там шанують, фінансують і всіляко підтримують, а екорадикалів, навпаки, перевіряють на фінансову доброчесність та притягують до відповідальності!”

Для того аби ця петиція була розглянута необхідні ще два підписи, наразі її підписали 52 особи .

Підтримати петицію можна за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/6972 .

Водночас автор петиції, яка розміщена на сайті Президента України підкреслює: “Мисливська етика вимагає якомога найшвидшого умертвіння дичини, уникаючи її передсмертні страждання, однак з непідготовленим належним чином собакою швидко знайти пораненого звіра чи птаха майже неможливо, що знову ж таки призводить до їх довготривалої агонії. Також хочемо підкреслити, що дана заборона призведе до значного зниження кількості мисливців, що полюють з собаками, що у свою чергу негативно вплине на кількість підранків в сезон полювання. Мисливець який не має чи має непідготовлену собаку не в змозі ефективно переслідувати пораненого звіра та виникає велика вірогідність залишення такої тварини у угіддях на призволяще. Найвищу загрозу собака, що не виучена належно, складає саме для себе. Окремо викликає занепокоєність заборона на проведення іспитів мисливських собак. Світова практика довела, що лише випробування робочих якостей мисливських собак, може забезпечити належну якість поголів’я мисливських собак і відповідно необхідну кількість робочих собак здатних вирішувати завдання по розшуку дичини та привчити молоде покоління мисливців саме до екологічного полювання”.

Наразі ця петиція зібрала 1274 голосів з 25000 необхідних.

Підтримати цю петицію можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/77874 .

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *