Мисливці Уманщини виготовлять та встановлять більше 200 штучних гнізд

Мисливці Уманщини виготовляють та встановлюють штучні гнізда для підтримки популяції дикої качки. Цього року заплановано встановити більше 200 гнізд. Про це повідомляє УманьNews.City з посиланням на інформацію голови Товариства мисливців та рибалок «Уманське» Юрій Мулько.

В Україні відчутне скорочення чисельності диких качок помітне в багатьох регіонах. За останні 18 років їх кількість скоротилася на 15%, вважають фахівці Всеукраїнської мисливської спілки. Причина тому є багато: господарське освоєння берегових зон, меліорація, спалювання очерету під час гніздування, і збільшення кількості хижаків. Тому справжні мисливці ─ захисники тваринного світу реальними діями дбають про збільшення пернатої фауни.

Щоб допомогти качкам вирішити «житлову проблему», мисливці виробляють штучні гнізда конструкція яких передбачає надійний захист самки і яєць від пернатих і чотирилапих хижаків. Потім встановлюють їх над водою.

З усіх можливих варіантів штучних гнізд, останнім часом в Україні віддають перевагу «Канадському». Виготовлення такої гніздівлі займає до 30 хвилин.

З металевої сітки робиться каркас в якому розкладається сіно, скручується, фіксується — і житло для крякви готове.

Головне, щоб гніздо мало два входи і качка могла швидко втекти від хижаків. Потім такі гнізда розташовують на відстані не ближче ніж 30-50 метрів одне від одного.

До прильоту птахів на Уманщині будуть створені умови для їх гніздування і розмноження, в «Уманському» сподіваються, що качки заселять усі штучні гнізда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *