На півдні Одеської області помітили полчища шакалів. Місцеві мисливці кажуть, що вже 40 років не бачили там хижаків. Про це пише Криниця мисливця з посиланням на znaj.ua.
З приходом осені тварин стало ще більше. Через холоди вони підбираються ближче до населених пунктів у пошуках здобичі.
Шакали – дуже хитрі хижаки, вони плутають сліди і ніколи не показуються людині, завжди опиняючись у неї за спиною.
“Шакалів багато у заплавах водойм, у густих заростях очерету. А коли настають сутінки, вони влаштовують перекличку. Це виття, схоже на плач дитини, може налякати кого завгодно”, – каже голова місцевої організації мисливців Михайло Бойко.
Шакали – новий вид для Одеського регіону. Їхня батьківщина – Азія й Африка. Вперше вони з’явилися в Україні у 1998 році, потрапивши сюди з Балканського півострова.
Чотири роки тому шакали освоїлися у Придунав’ї. В мисливських угіддях їх поступово знищили, адже вони наносили шкоду фауні, нападаючи на козуль, зайців, качок, фазанів і кабанів.
До того ж шакали – переносники небезпечних інфекційних захворювань, наприклад, сказу.
Донедавна вони могли вільно жити тільки на територіях природних заповідників, де заборонене полювання. А тепер ці звірі осміліли і, діставшись до півдня Одеської області, стали швидко поширюватися.
“Цим теплолюбним хижакам не підходить наш клімат, у нас їм занадто холодно. А той факт, що вони у нас стали приживатися, може говорити про те, що насуваються кліматичні зміни”, – пояснив колишній директор Нижньодністровського національного природного парку Микола Роженко.
Сувору зиму шакали можуть не пережити. Але можливо, вони мігрують далі на південь, а навесні знову повернуться.