За кілька днів на Полтавщині відкриття полювання на хутрового звіра

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Настає час, якого з нетерпінням чекали мисливці міста і району, пише на сайті Лубенської міської ради член УТМР – Юрій КЛИМЧЕНКО. За його словами, знову у мисливських угіддях Лубенщини на початку останнього місяця осені пролунають звуки ріжків, будуть чутними постріли з рушниць, гавкіт мисливських собак, будуть «загони» і «номери» та спілкування мисливців між собою. Все це свідчить про відкриття полювання на хутрового звіра, яке настає вже найближчої суботи – 5 листопада.
Із п’ятого дня листопада значно додасться роботи у директора Лубенського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства і голови районної ради УТМР Владислава Мостовенка, а також у його помічників – єгерів. Про цьогорічні умови полювання розповідає Владислав Мостовенко:
– Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та наказу № 14 від 19.07.2016 р. «Про відкриття полювання на території мисливських угідь Лубенського ГМРП Полтавської обласної організації УТМР в мисливський сезон 2016-2017 років» встановлено строки полювання на хутрових тварин в мисливських угіддях Лубенського ГМРП сезону 2016-2017 років: на зайця-русака – з 05.11.2016 р. по 28.01.2017 р.; на лисицю, єнотовидного собаку, вовка – з 05.11.2016 р. по 28.01.2017 р. Потім полювання на лисицю, вовка і єнотовидного собаку буде продовжене з 2 лютого, але воно здійснюватиметься лише з єгерем. Установити, що днями полювання є субота субота та неділя. До полювання будуть допускатися мисливці за умови наявності у них контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання та сплати членських внесків за відповідний рік. Денна норма відстрілу зайця-русака – один заєць.
Норми відстрілу лисиці, єнотовидного собаки і вовка не лімітовані. Полювання на зайця-русака, лисицю, єнотовидного собаку, вовка, куницю кам’яну проводити за відстрільними картками Лубенського ГМРП у межах установленої спроможності угідь. З метою обмеження фактору турбування диких тварин в мисливських угіддях у період полювання на хутрового звіра, обмежити кількість мисливських собак до двох на одного мисливця при індивідуальному полюванні, при колективному полюванні три собаки. Добування лисиці, єнотовидного собаки, вовка дозволяється здійснювати за наявності у мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин. Сезонна відстрільна картка на хутрових звірів коштує 345 грн., а разова – 100 грн.
З метою заохочення первинних мисливських колективів, спонсорів, мисливців, які протягом року надали практичну допомогу Лубенському ГМРП в проведенні біотехнічних заходів, виконання господарських робіт, охороні та відтворенню мисливської фауни, їм надається переважне право в придбанні відстрільних карток та встановити пільгові ціни. Потрібно допускати до полювання лише тих мисливців, які мають документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Забороняється використання нарізної мисливської зброї. Нагадую любителям відпочинку на природі, що з метою запобігання пожеж забороняються розпалювати багаття у мисливських угіддях району.
Наостанок, щиро вітаю усіх мисливців лубенського краю з майбутнім відкриттям сезону полювання на хутрового звіра, що відбудеться 5 листопада 2016 року! Бажаю багатих угідь, найяскравіших трофеїв, мисливського фарту, незабутніх вражень, бадьорого настрою і веселих друзів. Пам’ятайте, що полювання – це не лише активний відпочинок, а й неабияка відповідальність, тому дотримуйтесь правил полювання, мисливського етикету та техніки безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю. Тож, ні пуху, ні пера!

Фото: lubnyrada.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *