На території Хмельницької області кількість випадків сказу у 2024 році зменшилася в чотири рази порівняно з минулим роком – з 45 до 12 випадків
Позначка: мисливське господарство
На підконтрольній території Запорізької області успішно завершилась осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
У Держлісагентстві відбулося установче засідання робочої групи з удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, де обговорили актуальні виклики галузі та перспективи її розвитку в умовах воєнного стану.
Суттєве зменшення випадків захворювання на сказ зафіксували на Хмельниччині – лише 7 випадків за 10 місяців 2024 року проти 34 торік.
Мисливсько-рибальське господарство “Єгер” у селі Івангород на Чернігівщині успішно реалізує програму відновлення популяції благородних оленів. За минулий рік після переселення 165 особин з оленячої ферми на Сумщині, самки дали близько 70% приплоду
На 79-му році життя помер Ярослав Андрійович Рогоцький, Голова Львівського відокремленого підрозділу Федерації мисливського собаківництва України (ФМСУ) та експерт-кінолог І категорії.
Днями стали доступними документи, що стосуються регулювання чисельності диких тварин на Закарпатті.
На онлайн-засіданні Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України було розглянуто нагальні питання мисливської галузі
Сьогодні, 1 жовтня 2024 року, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило прес-реліз із заголовком “Започатковуємо системний діалог з представниками громадських організацій природоохоронного спрямування, – Світлана Гринчук”
Днями голова ГС “Українська ловецька рада” Адріан Прокопенко виступив з лекцією у Поліському національному університеті, розкривши потенціал відповідального мисливства як ресурсу для держави, науки та громадян. Про це повідомляє Українська Ловецька Рада. Під час виступу Прокопенко наголосив на важливості переосмислення ролі мисливства в Україні. За його словами, відповідальне ловецтво –
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило ліміти використання мисливських тварин на сезон 2024-2025 років.
У вівторок, 20 серпня 2024 року, підписано меморандум про співпрацю між Поліським національним університетом та громадською спілкою “Українська ловецька рада” (УЛР)
Запорізький національний університет (ЗНУ) оголосив про додатковий набір абітурієнтів на спеціальність 205 “Лісове господарство” за освітньою програмою “Мисливське господарство та рослинні ресурси”.
В Україні відбувся Всеукраїнський круглий стіл, присвячений стану лісового і мисливського законодавства та необхідності його адаптації до директив ЄС.
Перед вами п’ятий випуск нашої рубрики, де ми висвітлюємо діяльність основних мисливських організацій України. Цього разу ми охоплюємо період з 29 липня по 4 серпня 2024 року.
В умовах триваючої війни в Україні питання відновлення полювання викликає гострі дискусії. З одного боку, суспільство очікує, що всі здатні тримати зброю мають захищати країну. З іншого – існують законні підстави для звільнення від військової служби, а мисливські господарства перебувають на межі банкрутства через трирічну заборону полювання.
Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування 3 липня 2024 року ухвалив рішення про створення робочої групи з питань удосконалення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) готує до державної реєстрації наказ “Про затвердження Лімітів використання мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, на мисливський сезон 2024-2025 років”.
У мисливському господарстві на Київщині, невдовзі буде рік, як з’явилася нова атракція – оленячий екопарк “На рогах”
Наразі у філіях ДП «Ліси України» Житомирщини та Київщини активно розпочалася заготівля гіллячкового корму та сіна – улюблених ласощів для козуль та оленів. Єгерські служби на сьогодні вже заготовили 40% віників та 27% сіна від запланованого обсягу на цей рік.
Поліський лісовий офіс ДП “Ліси України” продовжує роботу над відновленням популяції фазанів у мисливських угіддях своїх філій. Протягом останніх п’яти років птахів вирощують безпосередньо на Волині, починаючи від інкубованого молодняка до дорослих особин, на базі філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство».
У травні на території Львівської області розпочнеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
Регулювання чисельності хижаків в Болгарії – мисливські товариства звітують про успіхи за минулий сезон полювання.
Опитування, проведене YouGov, дало змогу отримати інформацію про сприйняття французькою громадськістю полювання, в тому числі практики зберігання “трофеїв”
Поліський лісовий офіс ДП “Ліси України” на своїй сторінці у Facebook звітує про успіхи у веденні мисливського господарства.
Редакція “Криниці мисливця” проаналізувала дані щодо стану мисливського господарства України у публічних звітах Держагентства за 2019, 2022 та 2023 роки.
Зміни у фінансуванні та етичних правилах для мисливців – цікавий досвід реформування галузі мисливського господарства демонструє Угорщина.
На сторінці УТМР у Facebook голова Сквирської райорганізації УТМР Кім Титарчук розповів про роботу громадської організації в умовах війни.
Захист магістерських робіт зі спеціальності “Лісове господарство” за освітньою програмою “Мисливське господарство” відбувся 25 січня 2024 року
Об’єднаймося для захисту галузі – ключова теза до якої закликає Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь.