Москаль: Як це не парадоксально звучить, але саме справжні мисливці найбільше зацікавлені у збереженні фауни, у полюванні за правилами і в протистоянні браконьєрству…

Таку думку висловив голова Закарпатської обласної адміністрації – Геннадій Москаль під час святкування Міжнародного дня мисливця.
День мисливця, що вже вдруге проводиться в суботу, 26 травня, поблизу с.Шаланки, що на Виноградівщині. Свято відвідала величезна кількість гостей – легковиків і автобусів в урочище Великий ліс з’їхалося стільки, що їх не вдалося розмістити навіть на спеціально облаштованому великому майданчику.
На запрошення організаторів свята – обласного управління лісового та мисливського господарства – відгукнулися й закордонні гості, що надало Дню мисливця статус міжнародного. І численні гості не були розчаровані. По-перше – через мальовниче місце проведення (оточена дубами галявина зі ставком, над яким змонтували сцену), а, по-друге, через насичену і вміло зрежисовану програму. Яка включала демонстрацію трофеїв з усього світу, оригінальні фотозони з використанням опудал, виставки мисливських собак, картин закарпатських художників на «лісову» тематику, пневматичної та мисливської зброї, майстер-класи стрільби з арбалета, різьби по дереву, а також багато-багато іншого.
Геннадій Москаль із нагоди свята приїхав у Шаланки в парадному мисливському костюмі. У своїй вітальній промові він наголосив: “Побутують різні думки щодо полювання й мисливців. Однак, як це не парадоксально звучить, саме справжні  мисливці найбільше зацікавлені у збереженні фауни, саме вони регулюють популяцію диких звірів і підгодовують їх. Саме вони виступають за полювання за правилами і протистоять браконьєрам. Мета цього фестивалю – підтримати працівників мисливських господарств і підняти культуру полювання…”


Водночас заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, який також відвідав свято мисливців, відзначив високий рівень його підготовки та значення в популяризації мисливської справи: “Сьогодні на Закарпатті відбувається масштабне святкування свята всіх мисливців. Це визначна подія, адже подібні фестивалі відроджують та розвивають традиції мисливства, які поки що розвинуті не настільки серйозно, як в країнах Європи. У всьому світі мисливська галузь приносить прибуток і активно розвивається. Ми повинні розуміти, що мисливська галузь це не просто свято і не вбивство тварин, а це досить серйозна системна копітка робота, яка охоплює роботу працівників єгерських служб з підгодівлі та примноження популяції диких тварин. З моєї точки зору свято проведено на вищому рівні”.
Після офіційної частини, яка включала нагородження кращих працівників галузі районними, обласними та міністерськими відзнаками, фестиваль перейшов у неформальну фазу: численні гості та учасники оцінювали виступи фольклорних колективів із різних районів багатонаціонального Закарпаття, підбирали сувенірну продукцію, дегустували мисливські страви, в тому числі запеченого на вертелі бика тощо. Фестиваль у Шаланках тривав до пізнього вечора й закінчився запалюванням величезної мисливської ватри.

Один коментар до “Москаль: Як це не парадоксально звучить, але саме справжні мисливці найбільше зацікавлені у збереженні фауни, у полюванні за правилами і в протистоянні браконьєрству…

 1. ​ Пане Москаль!
  Не парадоксально, а закономірно, що саме мисливці зацікавлені в збереженні фауни і саме вони, а не держава,несуть на собі тягар охорони,відтворення та збереження звірів!!!
  І найбільш дивно, що влада, зокрема в особі міністра екології пана Семирака, не розуміє, що полювання не ставить за свою мету добування м’яса , а це є окрема галузь господарства, разом з тим спорт, метод активного відпочинку,спілкування з природою, збереження і розмноження фауни.Давно пора ліквідувати “совкові” товариства типу УТМР, Динамо, Лісівник ІТ. П. І віддати мисливські угіддя колективами мисливців як це зроблено у Європі. Ви говорите про децентралізацію? Смішно! Це лише лозунг!!! Органи центральної влади ніколи не віддадуть можливості впливати на процеси. На превеликий жаль “начальство” хоче полювати задаром ! Пора прийняти європейський закон про полювання, де будуть прописані основні положення стосунків в сфері полювання, ліквідувати старі совєтські підходи, зокрема ліцензії , які формально діють лише один день, віддати всі права колективам мисливців. Тоді не стане браконьєрства та зловживань в добуванні звіра.
  Був на Святі в минулому році, Висока організація свята і гарний приклад для Украіни.
  Очевидно, що вплив на все має близькість до Угорщини і це радує. Знаю особисто організаторів і дякую за новаторство!
  Прийміть пана Москаля в мисливці за європейськими правилами. Нехай здасть всі іспити і тоді стане головою якогось колективу мисливців. Тим паче, що мисливський костюм у нього вже є!
  Не завжди ж він буде “губернатором” ?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *