На Черкащині дев’ятирічна дівчинка постраждала від нападу лисиці

У селі Поташ Тальнівської громади Черкаської області сталася надзвичайна подія – дев’ятирічна дівчинка постраждала від нападу лисиці під час прогулянки на велосипеді, про це повідомляє Суспільне Черкаси.

За словами Наталії Видри, заступниці генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб, дика тварина вкусила дитину за ліве стегно. Батьки оперативно звернулися за медичною допомогою до Уманської лікарні, де дівчинці негайно розпочали курс вакцинації проти сказу.

“Дівчинці почали вакцинацію проти сказу — увели три вакцини, які продовжуються відповідно до схеми”, – зазначила Наталія Видра. Фахівці здійснюють постійний епідеміологічний нагляд за процесом вакцинації.

Цей випадок не є поодиноким. Нещодавно на Кіровоградщині було зафіксовано напади лисиць на рибалок. З початку року в області зареєстровано 80 лабораторно підтверджених випадків сказу серед тварин, що значно перевищує показники минулого року.

Експерти пов’язують зростання кількості нападів диких тварин зі значним збільшенням їхньої популяції. За даними Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, за два роки дії воєнного стану чисельність лисиці звичайної в Україні зросла на 416%, що у 6-8 разів перевищує екологічно допустиму щільність.

Особливе занепокоєння викликає поширення сказу. У центральних областях України кожна п’ята особина лисиці вже інфікована цим вірусом. Ситуація ускладнюється відсутністю вакцинації диких тварин через брак необхідних приманок, хоча в деяких областях, зокрема Волинській, вже почали масштабну імунізацію диких тварин.

Фахівці наголошують на необхідності негайного звернення за медичною допомогою у разі будь-якого контакту з дикими тваринами. Сказ – смертельно небезпечне захворювання, яке передається через укуси, подряпини або контакт зі слиною інфікованої тварини.

Місцевим жителям рекомендується:

  1. Бути пильними, особливо коли діти граються на вулиці.
  2. Негайно повідомляти відповідні служби про появу диких тварин у населених пунктах.
  3. Проводити регулярну вакцинацію домашніх тварин проти сказу.
  4. У разі укусу тварини негайно промити рану з милом та звернутися до медичного закладу.

Експерти закликають владу вжити заходів щодо регулювання чисельності диких тварин та відновлення програм вакцинації диких м’ясоїдних для запобігання подальшому загостренню ситуації зі сказом в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *