На Чернігівщині виявили АЧС у кабанів

На території Ічнянського національного природного парку виявили африканську чуму свиней. Про це повідомляє Суспільне з посиланням на начальника головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрія Павлішена.

28 березня фахівці Держпродспоживслужби під час обстеження парку виявили двох мертвих диких кабанів. Відібрані матеріали відправили до Києва на експертизу в Науково-дослідний інститут.

“28 березня ми їздили в Ічнянський національний природний парк. А нас була підозра, що там може бути африканська чума свиней, бо були встановлені випадки загибелі свиней. Було виявлено залишки двох трупів свиней. Від одного ми відібрали матеріал і відправили на експертизу. 29 березня офіційно підтверджено, що в матеріалі був виявлений збудник африканської чуми свиней”, — сказав Юрій Павлішен.

Африканська чума свиней не несе загрози життю людей, сказав Павлішен. Вона швидко поширюється серед свійських та диких свиней.

“На африканську чуму свиней хворіють дикі та свійські свині. Загроза її в тому, що вона наносить великі збитки. Свині масово гинуть, утилізують їх шляхом спалювання. На даний час ніякого лікування щодо африканської чуми не існує у світі. Профілактичні заходи спрямовані на дотримання ветеринарно-саніторних вимог щодо вирощування, утримання, реалізації свиней”.

Останній раз африканську чуму свиней на Чернігівщині виявляли у січні 2022 року на території Добрянської ТГ. Пік захворюваності припадав на 2014-2016 роки.

Для того, щоб убезпечити господарство від занесення вірусу у Держпродспоживслужбі рекомендують:

  • утримувати свиней у закритих приміщеннях;
  • не допускаючи контакту з іншими тваринами;
  • не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
  • обслуговувати тварин у спеціальному одязі, не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо господар мисливець, або з якихось причин має постійний контакт з дикою фауною;
  • не годувати свиней харчовими відходами, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;
  • не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *