На Франківщині на одного єгеря припадає майже 4 тисячі гектарів мисливських угідь

Єгерська служба Івано-Франківської області налічує лише близько 200 працівників, які мають контролювати територію понад 753 тисячі гектарів мисливських угідь. Про це повідомляє Суспільне Івано-Франківськ. Таким чином, на кожного єгеря припадає майже 4 тисячі гектарів території для охорони.

“У державі до війни було приблизно 500 тисяч мисливців. З них майже 130 тисяч перебувають у лавах ЗСУ. З нашої області багато єгерів воювали, дехто служить вже третій рік. Єгерська служба в області — нечисленна. І охороняти всю територію — 753,3 тисячі гектарів мисливських угідь — складно. Тут спрацьовує фактор видатків на транспорт, бензин та інше”, — розповів головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Західного міжрегіонального управління лісового мисливського господарства Геннадій Мельничук.

Читайте також: ЗМІ ідентифікували російських окупантів, які вбили та з’їли червонокнижного зубра

Незважаючи на обмежену кількість персоналу та високе навантаження, єгерська служба продовжує боротися з браконьєрством. За словами Геннадія Мельничука, з початку 2024 року на Прикарпатті вже склали 70 протоколів за незаконне полювання. В одному з випадків суд ухвалив суворе покарання для порушника — штраф у розмірі 478 тисяч 888 гривень та рік умовного терміну.

“Один з яскравих випадків — рішенням суду винесений вирок за фактом незаконного відстрілу оленя благородного у заказнику “Чорний ліс” під Івано-Франківськом. Тварину браконьєр застрелив із мисливської рушниці 11 січня 2024 року”, — зазначив фахівець.

Геннадій Мельничук також нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення росії та запровадження воєнного стану полювання на Івано-Франківщині залишається під забороною. Будь-яке перебування цивільних осіб у лісах чи мисливських угіддях зі зброєю розцінюється як браконьєрство.

Ситуація з високим навантаженням на єгерів спостерігається не лише на Прикарпатті, але й в інших регіонах України. Участь багатьох фахівців у захисті країни та обмежені ресурси створюють додаткові виклики для належної охорони природних ресурсів та боротьби з браконьєрством.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *