На Івано-Франківщині ухвалили заходи щодо боротьби зі сказом та регулювання хижаків у 2024 році

На Івано-Франківщині ухвалили заходи щодо боротьби зі сказом та регулювання хижаків у 2024 році. Це і низку інших важливих рішень стосовно епізоотичної ситуації в регіоні прийняли 25 січня 2024 року під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Пероральна вакцинація та регулювання хижаків

Зокрема, заплановано провести кампанію з пероральної вакцинації диких тварин проти сказу на площі понад 7,9 тисяч квадратних кілометрів.

А також запровадити заходи щодо регулювання чисельності хижих тварин, особливо вовка та лисиці, у яких перед періодом їх розмноження щільність популяції перевищує 0,5 – 1 голови на 1000 га угідь.

Контроль перевезень та моніторинг на ринках

Крім того, посилять контроль за перевезенням худоби та птиці, аби унеможливити поширення хвороб. Також проводитимуть моніторинг стихійних ринків для недопущення торгівлі потенційно інфікованими тваринами чи продуктами тваринництва.

Отже, комплексний підхід має забезпечити епізоотичне благополуччя Івано-Франківської області та запобігти спалахам небезпечних хвороб серед тварин і людей.

Нагадуємо, що поліція пропонувала ловити скажених лисиць в Івано-Франківській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *