Поліція пропонує ловити скажених лисиць в Івано-Франківській області (ДОКУМЕНТ)

Поліція пропонує ловити скажених лисиць. Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області відмовило управлінню лісового та мисливського господарства у проведенні заходів з регулювання чисельності лисиць шляхом їх відстрілу. Про це йдеться у листі поліції, опублікованому Українським товариством мисливців і рибалок.

Поліція пропонує ловити скажених лисиць

“Не можемо погодити відстріл через воєнний стан”

“У зв’язку із воєнним станом, який діє до 14 лютого 2024 року, ГУНП в Івано-Франківській області не може погодити проведення заходів по регулюванню чисельності лисиць методом відстрілу”, – йдеться у відповіді поліції.

Натомість поліція радить ловити лисиць живцем за допомогою сіток і пасток. Це дозволено законом “Про мисливське господарство та полювання”.

Така рекомендація надана через епізоотичну ситуацію та план протиепізоотичних заходів на 2023 рік в області.

“З метою виконання плану протиепізоотичних заходів рекомендуємо провести заходи з вилову лисиць живцем“, – йдеться у листі.

Заборона через війну, але в поліції пропонують альтернативу

Отже, через дію воєнного стану поліція Івано-Франківської області заборонила проводити відстріл лисиць. Втім, є альтернатива, кажуть в правоохоронному органі, у вигляді вилову тварин живцем за допомогою дозволених законом знарядь. Така рекомендація надана у рамках виконання протиепізоотичних заходів регіону.

Поліція пропонує ловити скажених лисиць

Цікаво, в грудні 2023 року, за кілька днів після листа, на території Городенківської міської громади Коломийського району та Калуської міської громади Калуського району Івано-Франківської області було встановлено сказ лисиць. Дослідження проведено в Івано-Франківській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби (звіти про результати дослідження патматеріалу від 04.12.2023 р. № 002020 п.м./23 та від 08.12.2023 р. № 2085 п.м./23).

Варто зазначити, що лисиці можуть завдавати значної шкоди популяції дрібної дичини, птахів, що гніздяться на землі, дрібних ссавців та молодняку худоби. Їхнє контролювання необхідне, у Великій Британії для цього існують суворі обмеження та специфічні методи, зокрема, використання капканів.

5 коментарів до “Поліція пропонує ловити скажених лисиць в Івано-Франківській області (ДОКУМЕНТ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *