На Київській обласній виставці мисливських собак представили 26 порід та зібрали кошти на дрони для ЗСУ

У Києві відбулася обласна виставка, в якій взяли участь 87 собак 26 мисливських порід. Про це розповіла Оксана Середюк, кінолог Київського відокремленого осередку Федерації мисливського собаківництва України (ФМСУ).

Найбільше на виставці було представлено німецьких курцхаарів, ягдтер’єрів та західносибірських лайок. Учасники прибули з Києва, Київської області, Полтави, Сум, Житомира, Черкас та Кременчука. Експертами виступили досвідчені фахівці: Сергій Доросевич, експерт першої категорії ФМСУ з Києва, який оцінював курцхаарів, епаньйол бретонів та угорські вижли; Михайло Соловей, експерт національної категорії з Чернігова, який оцінював норні породи та гончаків; Наталія Шабранська, експерт 1 категорії з Фастова, яка оцінювала мисливські лайки); Володимир Грановський, експерт національної категорії з Києва, який оцінював дратхаарів та спанієлів; Денис Середняк, експерт 1 категорії з Києва, який оцінював породи хортів.

На виставці традиційно була представлена найбільша в Україні кількість хортих різних порід, зокрема Псові Хорті, Хорти, Польські Харти та віппети. Оксана Середюк відзначила зусилля ентузіастів, зокрема Вікторії Лученко та Ольги Владикіної, у розведенні та популяризації цих порід, незважаючи на неможливість полювання в поточних умовах.

Серед учасників виставки – власникисобак, які беруть участь у міжнародних змаганнях. Зокрема, у минулому році Вікторія Лученко зі своїми хортами брала участь у чемпіонаті світу з курсингу.

Фото: Viktoriia Ludchenko
Фото: Olga Vladikina

Чемпіонами виставки в своїх породах стали: німецький ягдтер’єр AliFavoriteLey (власник Андрій Рой, Житомир), англійський сетер Damir (власник Євген Єрмаков, Київська обл.), англійські пойнтери Daks та Belza (власник Віктор Бойко, Полтавська обл.), західносибірські лайки Пєрс та Бєлка-Фея  (власник Юрій Мельничук). Загалом було визначено 6 чемпіонів в своїх породах.

Серед цуценят перспективними визнано німецького курцхаара VivavonderFuchshohe (власник Юрій Кошетар) 2 місце в бесті цуценят та англійського пойнтера Brabus (власник Черепан) 1 місце в бесті цуценят. У загальному рингу Бесту третє місце посів курцхаар Elaton zСzarnegoDworu (власник Валентин Павенко), друге – пойнтер Daks (власник Віктор Бойко), а найкращою собакою виставки стала баварська гірська гонча AkfriggMerchenvald (власниця Марина Середюк).

Фото: Олександр Вдовичен

Під час виставки збирали кошти на дрони для Сергія Черняєва та його брата, які займаються їх виготовленням для потреб ЗСУ. За словами Оксани Середюк, вдалося зібрати достатньо коштів на один FPV-дрон.

Також на виставці були присутні представники Об’єднання ветеринарної медицини м. Києва, які консультували власників собак, проводили безкоштовну вакцинацію від сказу та чіпування.

Генеральним спонсором заходу виступила торгова марка «Brit», забезпечивши призовий фонд. Оксана Середюк подякувала Андрію Королю за допомогу в організації виставки, а також місцевій ДФТГ за надання місця проведення.

Читайте також: Івано-Франківська міжобласна виставка зібрала 96 мисливських собак

Попри зменшення кількості учасників порівняно з минулим роком через наслідки повномасштабного вторгнення (150 собак у 2023 році), організатори відзначили важливість збереження генофонду мисливського собаківництва в Україні. Насамкінець Оксана Середюк висловила вдячність захисникам України, завдяки яким можливе проведення таких заходів, і закликала постійно підтримувати ЗСУ. – Донатьте не тільки по можливості, а донатьте постійно, тому що це в першу чергу не хлопцям потрібно, а це потрібно нам, для того щоб ми мали тут можливість жити, – наголосила насамкінець Кінолог Київського відокремленого осередку ФМСУ.

Один коментар до “На Київській обласній виставці мисливських собак представили 26 порід та зібрали кошти на дрони для ЗСУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *