На Конотопщині зросла популяція лисиць, є загроза поширення сказу

Ситуацію щодо захворюваності на сказ у Конотопському районі та необхідність проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин обговорили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Конотопській РДА під керівництвом першого заступника голови Конотопської РВА Людмили Зерниченко. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Активну участь в обговоренні взяли представники Українського товариства мисливців та рибалок, лісових господарств, фахівці з ветеринарної медицини, представники військових формувань, повідомлять в Конотопській РВА.

Заступник начальника управління начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Конотопського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Олександр Гарбуз повідомив присутніх, що у зв’язку з відсутністю мисливського сезону в минулому році значно зросла популяція лисиць, що може привести до виникнення спалахів захворювання на сказ, отже проведення імунізації диких тварин є важливим моментом для профілактики цього.

Голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Конотопській РДА Людмила Зерниченко наголосила, що оскільки безпекова ситуація на території району постійно змінюється, на даний час необхідно напрацювати механізм проведення імунізації з врахуванням вимог часу, створивши декілька робочих груп, які будуть здійснювати роботу в тісній співпраці з військовими формуваннями та представниками Головного управління МНС в Сумській області.

Також представниками лікарень ветеринарної медицини окремо наголошено про те, що з метою здійснення заходів профілактики сказу та уникнення ризиків можливого впливу на здоров’я людини представникам територіальних громад активізувати роботу щодо реагування на випадки появи диких тварин, зокрема лисиць в населених пунктах, та недопущення утворення місць «проживання» диких тварин у покинутих будівлях, присадибних ділянках тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *