Як визначити вік вовка по зовнішніх ознаках

Фото: Sławomir Skukowski Fotografia Przyrody

Визначити вік вовка по зовнішніх ознаках не так просто, але є деякі ознаки, які можуть допомогти. За даними International Wolf Center, вовки живуть в середньому 13 років у дикій природі і 16 років у неволі. Однак середня тривалість життя може залежати від географічного регіону.

Вовки старіють подібно до собак: їх шерсть стає сивою, особливо на морді і хвості, їх зуби стираються або випадають, їх очі можуть ставати хмарними або мати катаракту. Вовки також можуть мати артрит або інші проблеми зі здоров’ям, які впливають на їх рухливість і активність.

Щоб визначити вік вовка більш точно, можна порівняти його сліди з слідами молодих або дорослих вовків. За даними Western Wildlife Outreach, дорослі вовки мають більші і масивніші сліди, ніж дорослі койоти. Молоді вовки швидко ростуть і до трьох місяців (приблизно липень) їх сліди бувають більшими, ніж багатьох койот. Також можна спробувати оцінити гавкання або виття вовка, яке може вказувати на його настрій і соціальний статус. За даними National Geographic, одинокий вовк виє, щоб привернути увагу своєї зграї, а спільне виття може передавати територіальну інформацію між зграями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *