На Львівщині планують вирубати 190 га заповідних лісів для будівництва гірськолижного курорту

На Львівщині у сусідніх заповідних територіях заказника «Зелемінь» та заповідному урочищі «Дубинське» планують побудувати новий гірськолижний курорт на горі Беньки біля Сколе. Для реалізації цього проєкту збираються вирубати 190 га цінних заповідних лісів природного походження віком 185 років, повідомляє Українська природоохоронна група UNCG.

Як «компенсацію» за втрачені ліси, державне підприємство «Ліси України» пропонує включити до складу заказника інші 190 га, проте йдеться переважно про молоді ліси віком до 60 років. Більше того, 30 га з цих «компенсаційних» ділянок – це зруби останніх років, а єдину погоджену на включення 139-річну ділянку лісівники вже встигли зрубати минулого року.

Еколог Петро Тєстов зазначає, що сама ідея будівництва гірськолижного курорту в умовах кліматичних змін на невеликих висотах викликає подив. При цьому, якщо вже так необхідно будувати курорт, то в іншому напрямку від гори Беньки є голі схили, знищені попередніми суцільними рубками. Навіщо ж знищувати цінну природу заповідних територій?

Львівська ОВА, на жаль, вже підтримала ці зміни. Тепер остаточне рішення має прийняти Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Природоохоронці закликають міністерство не погоджувати чергове знищення карпатських лісів.

Редакція “Криниці мисливця” та наші читачі, які представляють мисливську спільноту України, глибоко стурбовані ситуацією довкола заповідних територій на Львівщині. Для нас збереження заповідників та заказників має надзвичайно важливе значення. Ці території є осередками дикої природи, де фауна може безпечно існувати і розмножуватися. Вирубка лісів призведе до знищення середовищ існування багатьох видів тварин і птахів, погіршення кормової бази, фрагментації популяцій.

Це вже не перший випадок, коли заповідним територіям загрожує знищення через комерційні інтереси. Нещодавно ми писали про загрозу державному історико-культурному заповіднику “Буша” на Вінниччині через плани будівництва поруч кар’єру.

Редакція “Криниці мисливця” закликає владу і громадськість захистити унікальні заповідні куточки української природи від нищівних забудов і вирубок. Ми віримо, що спільними зусиллями зможемо зберегти природне різноманіття і передати цю безцінну спадщину нашим нащадкам. Закликаємо наших читачів долучитися до обговорення цієї проблеми і відстоювання інтересів дикої природи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *