81-річного жителя штату Монтана (США) засуджено до шести місяців ув’язнення за федеральні злочини, пов’язані з незаконним обігом диких тварин. Чоловік намагався створити архарів Марко Поло для полювання у спеціальних господарствах
Позначка: біорізноманіття
Сьогодні, 4 жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній день захисту тварин. Ця дата набуває особливого значення в Україні, де військова агресія та інші фактори створюють серйозні загрози для дикої природи.
На Львівщині водій, який збив на трасі лося європейського, має відшкодувати 130 тисяч гривень збитків, завданих довкіллю.
У Будапешті відбулася знакова зустріч Міжнародної ради полювання та збереження дикої природи (CIC) та директорів ЄС з питань полювання, спрямована на посилення природоохоронних дій та впровадження нової стратегії розвитку до 2030 року.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику спостерігається унікальне явище – народження двійні коней Пржевальського, що є надзвичайною рідкістю для цього виду в дикій природі.
У Лісабоні відбулася 13-та Міжнародна конференція з біологічних інвазій NEOBIOTA 2024, яка об’єднала понад 600 науковців із 60 країн світу.
Початок жовтня в Україні та Шотландії означає абсолютно різні підходи до управління природними територіями.
Сьогодні, 1 жовтня 2024 року, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило прес-реліз із заголовком “Започатковуємо системний діалог з представниками громадських організацій природоохоронного спрямування, – Світлана Гринчук”
В понеділок, 30 вересня 2024 року, на Одещині в Березівському районі Стрюківської ОТГ тракторист під час сільськогосподарських робіт зафіксував зграю із 8 вовків.
У Перемишлянській громаді Львівської області відбувся випуск куріпки сірої у природне середовище.
Днями голова ГС “Українська ловецька рада” Адріан Прокопенко виступив з лекцією у Поліському національному університеті, розкривши потенціал відповідального мисливства як ресурсу для держави, науки та громадян. Про це повідомляє Українська Ловецька Рада. Під час виступу Прокопенко наголосив на важливості переосмислення ролі мисливства в Україні. За його словами, відповідальне ловецтво –
Зростання популяції вовків в Європі та Україні викликає занепокоєння серед фермерів та мешканців сільської місцевості.
Під час кризової наради в Глогуві прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про необхідність вжити термінових заходів щодо присутності бобрів на протипаводкових дамбах.
Лісівники державного підприємства “Ліси України” на Житомирщині випустили 100 фазанів у природне середовище.
Протягом останніх днів в Україні спостерігається незвичне явище – червонокнижні лосі все частіше трапляються на очі мешканцям міст.
50 членів Європейського парламенту (ЄП) від усіх основних політичних груп висловили підтримку відновленню міжгрупової асоціації “Біорізноманіття, полювання, сільська місцевість”.
На території Національного природного парку “Синевир” розпочався сезон реву оленів – унікальне природне явище, яке щороку приваблює численних туристів.
На “Оленячій фермі” в селі Костянтинівка на Рівненщині вже рік мешкає стадо з 70 американських бізонів.
У Мальованському лісництві Шепетівського лісгоспу на Хмельниччині за три роки вдалося подвоїти популяцію благородних оленів.
Масштабний проєкт, спрямований на викорінення горностаїв з Оркнейських островів, отримав додаткове фінансування у розмірі 4 мільйонів фунтів стерлінгів.
Німецька делегація Міжнародної ради з охорони дичини та полювання (CIC) на своєму осінньому засіданні в Ердінгу виступила з вимогою включити золотого шакала, який мігрує з Південно-Східної Європи, до мисливського законодавства всіх федеральних земель Німеччини.
У Роздільнянському районі Одеської області стався масштабний напад вовків на отару овець, внаслідок якого загинуло понад 200 племінних тварин та серйозно постраждав вівчар.
В Австрії розгорнулася активна дискусія щодо можливості та доцільності полювання на ведмедів. Експерти та науковці висловлюють різні думки з цього приводу, намагаючись знайти баланс між збереженням популяції хижаків та безпекою людей.
У рамках державної програми з відновлення популяції цінних видів риб проведено масштабне зариблення річок Івано-Франківської області. У води Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської випустили понад 75 тисяч мальків струмкової форелі.
У національному парку Доньяна, одному з найвідоміших природних заповідників Іспанії, виявлено нову загрозу – браконьєрів з собаками.
Новий законопроект про заборону імпорту мисливських трофеїв у Великій Британії може мати негативні наслідки для збереження дикої природи та економічного розвитку країн, де практикується трофейне полювання.
Прикордонники Мукачівського загону поділилися незвичайними кадрами, зафіксованими їхніми камерами спостереження на державному кордоні.
За результатами щорічного моніторингу, проведеного користувачами мисливських угідь, на території Житомирської та Київської областей мешкає понад 1 мільйон пернатих.
В Україні відбувся Всеукраїнський круглий стіл, присвячений стану лісового і мисливського законодавства та необхідності його адаптації до директив ЄС.
У Центрі відтворення і збереження екосистем “КАСОВА ГОРА” на Прикарпатті виявили несподіваних помічників у боротьбі з заростанням степових ділянок чагарниками – європейських сарн (Capreolus capreolus).