
Вчора, 17 березня 2025 року, в мисливських угіддях Львівської міської організації УТМР поблизу села Сухоріччя виявили тіла шести диких кабанів, у яких лабораторно підтверджено наявність ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
Для ліквідації спалаху АЧС того ж дня було проведено позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській районній державній адміністрації. Запроваджено карантин та затверджено план заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання на території району.
Фахівці визначили межі епізоотичного вогнища, а також зони захисту та нагляду. Інфікованим об’єктом (епізоотичним вогнищем) визначено територію мисливських угідь Львівської міської організації УТМР.
Зона захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища включає мисливські угіддя Львівської міської організації УТМР та 3 населені пункти: села Сухоріччя, Тарасівка та Верхня Білка Підберізцівської ТГ Львівського району.
Зона спостереження в радіусі 10 км від епізоотичного вогнища охоплює 21 населений пункт: села Підберізці, Миклашів, Нижня Білка та Журавники Підберізцівської ТГ; села Гаї та Миколаїв Давидівської ТГ; села Вижняни, Печенія та Заставне Глинянської міської ТГ; села Борщовичі, Пікуловичі, Хренів, Новий Яричів, Старий Яричів, Дідилів, Цеперів та Великі Підліски Новояричівської ТГ Львівського району; села Богданівка, Полоничі та Задвір’я Красненської селищної територіальної громади Золочівського району.
Читайте також: Уряд запровадить компенсації за виявлення загиблих від АЧС диких кабанів з вересня 2025 року
У зоні захисту впроваджено суворі обмеження. Протягом 40 днів після проведення дезінфекції в епізоотичному вогнищі забороняється ввезення або вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу. Виняток становлять лише випадки вивезення свиней на забій під контролем Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області на визначеному переробному підприємстві або забійному пункті.
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та Львівської районної державної лікарні ветеринарної медицини вживають усі необхідні протиепізоотичні заходи відповідно до діючої Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.
Держпродспоживслужба звертається до мешканців перелічених населених пунктів із проханням з розумінням поставитися до дій працівників служби та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення АЧС на інші території.