На Львівщині впровадять пілотний проект з чіпування зубрів

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася зустріч спеціалістів, у тому числі з ЄС, які презентували інноваційні ошийники (чіпи) для відслідковування переміщення диких тварин. У першу чергу чіпи будуть використовуватися для слідкування за зубрами у Бродівському районі в державному підприємстві «Мисливське господарство «Стир».

З наступного року ошийники доставлять до мисливського господарства і їх почнуть одягати на зубрів. Відтак через спеціальну Інтернет-програму спеціалісти зможуть відстежувати переміщення тварин. Такі інновації дадуть можливість спеціалістам господарства своєчасно реагувати на те, щоби не допустити виходу зубрів за межі господарства, щоби вчасно застерегти і не допустити їх на сільгоспкультури аби ті не завдали значної шкоди сільському господарству, особливо приватному сектору.

Цей проект пілотний і вперше впроваджується на території України саме на Львівщині. Кошти на реалізацію проекту виділені з міжнародних фондів охорони природи.

Довідково: На Львівщині існують найчисельніші популяції зубрів двох ліній: біловезька та біловезька – кавказька. Обидві субпопуляції репродуктивні і нормально розвиваються. Загальна чисельність 114 особин – найбільше в Україні.

Джерело: Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *