На мисливському календарі триває сезон полювання. Кожен затятий мисливець із задоволенням використовує цей час, виїжджаючи на природу. Утім найважливіше повинен пам’ятати: будь-які його дії вимагають суворого дотримання правил та виконання Закону.
Тим часом терміни полювання набирають нових обертів та порядків проведення. Згідно із наказами Любомльської районної організації УТМР, три місяці поспіль – із 12 серпня по 5 листопада у суботу та неділю мисливцям було дозволено добувати пернату дичину місцевого гніздування. Із 12 листопада по 31 грудня тільки у неділю можна буде полювати на перелітну дичину по додаткових відстрільних картках.
– Від цієї ж неділі (12 листопада) розпочинається полювання на хутрових звірів. Зокрема, на зайця-русака, лисицю, єнотовидного собаку, куницю кам’яну – дозволено полювати по 21 січня 2018 року. З 28 січня по 25 лютого 218 року – на лисицю, вовка, єнотовидного собаку бригадами мисливців за наявності додаткової відстрільної картки та з обов’язковою присутністю розпорядника полювання. День полювання – неділя. Денна норма добування зайця-русака для одного мисливця – одна особина, лисиці, вовка, єнотовидного собаки – не лімітовано, – повідомляють у прес-службі ДП «Любомльський лісгосп».
Окрім цього встановлено терміни полювання на диких парнокопитних тварин: з 28 жовтня по 31 грудня – на самок та самців козулі, кабана та їх молодняк, здатний до самостійного існування; з 1 по 31 січня 2018 року – на самців кабана та його молодняк, зданий до самостійного існування. При індивідуальному полюванні можна виходити із рушницею в усі дні тижня, при колективному та облавному – у суботу та неділю. Добування цих диких тварин дозволяється лише, взявши попередньо відповідну ліцензію. За інформацією голови Любомльської райорганізації УТМР Олександра Мікульського, на цей період визначено 10 ліцензій на косулю та 20 – на кабана. Ліцензія видається на один світловий день.
Вимоги до мисливців як завжди одні: при собі мати усі необхідні документи – посвідчення, дозвіл на зброю, контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання, папери на мисливського собаку, відстрільна картка або ліцензія. А також – дотримуватись правил техніки безпеки, бути свідомими, взаємоввічливими громадянами та берегти природу. Полювання дозволяється лише на мисливських угіддях та суворо заборонене на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, а також – на відстані ближче 200 метрів від будівель та населених пунктів, де можливе перебування людей. Не припустиме здійснення полювання в лісових масивах без розпорядника (єгеря).
За порушенням правил полювання, норм добування, техніки безпеки, здійснення браконьєрства слідкуватимуть рейдові бригади лісгоспу, Любомльської райорганізації УТМР у співпраці з поліцією. Незаконослухняні мисливці будуть покарані штрафними стягненнями. Розміри їх за одну особину складають: Лось – 80 000 грн., Олень європейський – 60 000 грн., Олень плямистий – 50 000 грн., Кабан – 40 000 грн., Лань – 40 000 грн., Козуля – 32 000 грн., Муфлон – 32 000 грн., Бобер – 10 000 грн., Борсук, заєць-русак – 8 000 грн., Бабак, куниця лісова і кам’яна – 6 000 грн., Нутрія, вовк – 4 000 грн., Ондатра – 2 000 грн., норка американська – 1 500 грн., білка, єнотовидний собака, лисиця, шакал – 1 000 грн.; птахів: лебеді шипун і кликун – 4 000 грн., галагаз, гуси, кеклик, куріпка сіра, фазан – 2 000 грн., голуби, качки, кулики, лиска, перепілка, інші мисливські птахи – 1 000 грн.
До теми. Через ризик поширення африканської чуми свиней нещодавно на Волині проводився відстріл диких кабанів. Розповідає районний мисливствознавець Ростислав Петрук: «Так звана депопуляція пройшла і у нашому районі. Спеціально створена рейдова група єгерів та деяких членів організації Любомльської УТМР у вересні-листопаді добула два кабани для здійснення лабораторного дослідження. Взагалі дотримання профілактичних заходів щодо тих чи інших небезпечних хвороб диких тварин, проведення ветеринарно-санітарної експертизи добутої дичини на території мисливських угідь обов’язкові. Сезон полювання починається із дозволу державного інспектора ветеринарної медицини.»