Прокуратура довела у суді незаконність отримання у користування громадською організацією понад 21 тис га мисливських угідь на Бродівщині. Про це повідомляє прес-служба відомства.
У повідомленні зазначається, що цьогоріч наприкінці червня, Київський апеляційний господарський суд підтримав правову позицію прокуратури Львівської області, яка виявила факт незаконного отримання громадською організацією для використання 21 тис 733 га мисливських угідь на території Бродівського району.
Так, постановою суду апеляційної інстанції залишено без змін рішення господарського суду м.Києва, яким було задоволено позовну заяву заступника прокурора Львівської області, який вимагав визнати незаконним рішення Львівської обласної ради та недійсним договір про умови ведення мисливського господарства.
Прокуратура встановила, що без встановленої законом процедури погодження із власниками або землекористувачами земель запасу, резервного фонду, паїв тощо, вони (землі) були передані у користування громадській організації для ведення мисливського господарства.
Зазначимо, що ці землі розташовані на території 15-ти населених пунктів Бродівського району.
За результатами пред’явлених прокурорами 7 позовних заяв на даний час судами уже постановлено 5 судових рішень, відповідно до яких підтверджено незаконність надання у користування мисливських угідь загальною площею 115 тис 565 га, із яких 93 тис 832 га уже повернуто з незаконного користування.
Відтак, вказані землі підлягатимуть використанню їх законними володільцями, у встановленому законом порядку за цільовим призначенням.
Нагадуємо, у червні поточного року Харківський апеляційний суд задовольнив позовні вимоги Державної екологічної інспекції у Полтавській у повному обсязі та ухвалив розірвати договір про умови ведення мисливського господарства укладеного між Полтавською обласною громадською організацією «Мисливсько-рибальське товариство «КРЕЧЕТ» та Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, припинивши право користування мисливськими угіддями загальною площею 51940 га.
Выходит, что пусть лучше в данных охотничьих угодьях процветает не контролируемое браконьерство !?
Или упомянутые угодья приглянулись кому-то из власть имущих, и они решили с помощью экоинспекторов и судей прибрать их “в свои руки”.
Хотелось бы знать сколь протоколов составлено экоинспекцией на настоящих браконьеров. Я уверен что минимум, потому что они им “не по зубам”. Проще “наехать” на охотничью организацию, где на незначительных мелочных нарушениях можно заработать плюсы да еще и “деньжат срубить”.