На Прикарпатті стартує санітарний відстріл лисиць

Регулювання популяції червоної лисиці на території Івано-Франківщини та відстріл лисиць буде проводитись з 15 листопада по 31 грудня створеними групами мисливців. Про це пише Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Склад мисливської групи має погодити територіальна громада, а заплановані заходи, конкретні місця та терміни їх проведення – районні державні адміністрації й відділи нацполіції.

Обов’язковою умовою є участь у складі групи під час кожного виїзду працівника поліції, спеціаліста держслужби ветеринарної медицини та представника громади, на території якої в цей день проводяться заходи.

Відповідно до рішення Ради оборони області від 11.04.2023 р. та на виконання Протоколу засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації від 20.04.2023 р. № 1 на території області проведена пероральна імунізація диких м′ясоїдних тварин проти сказу.

Перші два етапи кампанія проводилась у травні та вересні 2023 року.

Завершальним етапом кампанії з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу у 2023 році буде проведення лабораторного контролю за ефективність пероральної імунізації.
Контроль ефективності вакцинації проводиться шляхом дослідження біологічного матеріалу на наявність збудника сказу, біомаркеру на зубах та антитіл до вірусу сказу у сироватці крові.

Цьогоріч, у зв’язку із воєнним станом, усі роботи з розповсюдження вакцини проводились ручним способом, без застосування авіації, методом наземного розподілу принад з вакциною на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах – на перехрестях доріг, на території вирубок у кількості 95,0 тис. доз вакцини на площі 3,8 тис. км2.

Заходи були проведені 105 робочими групами за участю 490 осіб, в тому числі спеціалістів Держпродспоживслужби області, представників органів місцевого самоврядування, працівників Національної поліції, фахівців лісового та мисливського господарства і користувачів мисливських угідь.

Всі заходи, передбачені кампанією, спрямовані на створення стійкого імунітету до сказу серед диких тварин, адже дикі тварини, а саме лисиці, є основним резервуаром збудника вірусу сказу в навколишньому середовищі. В свою чергу це зменшить ймовірність передачі збудника захворювання до сільськогосподарських та домашніх тварин.

В цілому кампанія з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин знайшла позитивний відгук та підтримку серед населення краю, органів місцевого самоврядування та користувачів мисливських угідь.

Нагадуємо, що на території двох районів Вінницької області проведено відстріл червоної лисиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *