На території двох районів Вінницької області проведено відстріл червоної лисиці

В неділю, 5 листопада 2023 року, відповідно до дозволів Центрально-Західного міжрегіонального управління ЛМГ і Державного агентства лісових ресурсів України за участю представників Державної екологічної інспекції у Вінницькій області на території Іллінецького та Погребищанського районів Вінницької області проведено заходи із зменшення чисельності червоної лисиці. Добутих лисів направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області на своїй сторінці у Фейсбук.

Зазначається, що упродовж останнього десятиліття в Україні реєстрували рекордну кількість захворювань тварин на сказ.

– Найбільше зареєстрованих випадків було у Вінницькій, Харківській, Черкаській і Кіровоградській областях. А з початком широкомасштабної війни стало ще гірше. Адже у зв’язку з воєнним станом полювання заборонили, а з ним — і штучне регулювання шкідливих хижаків та бродячих тварин, – зазначають в Державній екологічній інспекції у Вінницькій області.

У відомстві підкреслюють, що основним переносником сказу є червона лисиця.

На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти, минулого року лисицю зафіксували навіть у центрі Вінниці! Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками.

– Лисиці завдають чималої шкоди, полюючи на домашню птицю. Але головна небезпека – поширення сказу. Лисиця, хвора на сказ, може зайти в населений пункт і напасти на домашню тварину чи людину, – інформують у відомстві.

Зазначається, що бригади з відстрілу червоної лисиці створені згідно з рішенням №42 від 16.08.2023 Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Вінницької обласної військової адміністрації.

Один коментар до “На території двох районів Вінницької області проведено відстріл червоної лисиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *