На Сумщині провели таксацію: запевняють про раціональне та невиснажливе використання мисливського фонду всіма користувачами угідь

Про це повідомляє пресслужба Сумського ОУЛМГ.

Зубри та лосі з червонокнижної еліти, європейські та плямисті олені, козулі та кабани з копитних звірів, зайці, білки, лисиці, вовки, куниці, тхори та горностаї – з хутрових, фазани, куріпки, тетеруки й рябчики – з пернатих – це представники лісової фауни, яких можна зустріти на Сумщині. Нещодавно завершився їх зимовий облік, і, за словами фахівців, динаміка до збільшення популяції просліджується майже по всіх видах і є сталою за останні роки.

«Такі заходи з обліку відбуваються щорічно, вони забезпечують ведення державного кадастру мисливських тварин та контроль за чисельністю мисливського фонду області і є обов’язковими для всіх користувачів мисливських угідь. За результатами обліку користувачі мисливських угідь аналізують динаміку чисельності тварин та готують до погодження проекти лімітів добування дичини на наступний мисливський сезон», – говорить головний спеціаліст відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Віктор Жмурко.

Нагадаємо, зимовий облік чисельності лісових мешканців проходив в угіддях Сумщини у січні-лютому цього року. Для об’єктивності роботи до груп по обліку залучались фахівці Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, спеціалісти державної лісової охорони державних лісогосподарських підприємств, представники Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації, державної екологічної інспекції, органів місцевого самоврядування та громадськості.

Загальна площа мисливських угідь Сумщини складає 2045,2 тис. га і розподіляється між 40 користувачами, з яких 12 – це державні підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, їм надано у користування 227,5 тис. га; решту площі розподіляють між собою 17 осередків районних організацій УТМР, за ними закріплено 1571,5 тис. га., 11 інших користувачів, їм надано у користування 235, 7 тис. га мисливських угідь,а також землі державного мисливського резерву 10,5 тис. га та територія ННП «Деснянсько-Старогутський» – 16,2 тис. га.

За отриманими даними, у мисливських угіддях лісогосподарських підприємств, що координуються Сумським ОУЛМГ, мешкає 80 особин лося. Найбільша їх кількість – 35 особини – в угіддях Конотопського лісгоспу. Всього ж в угіддях Сумщини 228 особин цих мисливських тварин. До речі, Конотопське підприємство лідирує і за іншими показниками. Тут нарахували 94 особини європейського оленя, що є теж найбільшим показником серед підприємств управління, дещо менше – 90 особин, мешкає у мисливських угіддях Лебединського лісгоспу. Всього ж у мисливських угіддях сумських лісгоспів 275 особин цих мисливських тварин (777 по області). Щодо оленя плямистого, ареал його мешкання дещо інший. Серед угідь держлісгоспів, він зустрічається в угіддях Конотопського, Лебединського та Краснопільського підприємств. У останніх найбільша чисельність цього виду – 49 особин (204 по області).

У порівнянні з минулим роком у мисливських угіддях держпідприємств популяція дикого кабана збільшилась майже на 100 голів і становить 468 особини (1233 особини по області, збільшення на 268 голів).

По кількості козулі лідирує мисливське господарство «Суми», де нараховується 540 голів. Всього ж у мисливських угіддях держлісгоспів обліковано 2267 особин (6333 по області).

Найбільша кількість зайців зафіксована в мисливських угіддях Конотопського лісгоспу – 1898 (4296 по підприємствах Сумського ОУЛМГ та 36020 по області).

З пернатих фазани прерогатива виключно держпідприємств. 270 особин цього мисливського птаха виростили у МГ ДП «Суми». А за рябчиками треба їхати на Ямпільщину. 45 особин цього птаха мешкає у мисливських угіддях Свеського лісгоспу та 52 – Ямпільської УТМР (всього по області 97). Також на ямпільщині можна побачити тетеруків, у мисливських угіддях Ямпільської УТМР нарахували 98 представників цього виду пернатих.

Щодо хижаків, то ареал їх поширення досить різноманітний. У мисливських угіддях сумських держлісгоспів куниця кам’яна мешкає лише у лебединських угіддях, де її популяція представлена кількістю 20 особин. Всього ж по області 1612 представників цього виду. Куниця лісова налічує 1771 особину по області, з яких 302 – у мисливських угіддях сумських лісівників. А ось тхір чорний в області мешкає виключно тільки в угіддях Конотопського лісгоспу. Там їх 13 голів.

Ареал поширення вовка – північ області. Його вид налічує 35 особин, 3 з яких мешкає у мисливських угіддях Шосткинського лісгоспу.

«Результати проведеного обліку констатували раціональне та невиснажливе використання мисливського фонду всіма користувачами. Щодо червонокнижних зубрів, які мешкають в угіддях Конотопського лісгоспу, їх популяція збільшилась суттєво і налічує 64 особини», – резюмує Віктор Жмурко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *