На території угідь “Віноблагролісу” завершився сезон полювання на пернату дичину

5467074d-e09c-4361-9f74-b1a39a9eb643Цієї неділі, 24 листопада, на території угідь, наданих у користування ВОКСЛП “Віноблагроліс” та його підрозділам у районах Вінниччини, завершився сезон полювання на пернату дичину, який розпочався 2 серпня. Про це повідомляє Комунальне підприємство “Віноблагроліс” на своїй сторінці у Фейсбук.

Про особливості цього сезону та як відзначили його закриття розповів очільник служби єгерської охорони ВОКСЛП “Віноблагроліс” Василь Вівсяний.

За його словами, полювання здійснювалось без грубих порушень та випадків браконьєрства.

Згідно Закону України “Про мисливське господарство та полювання” виходили мисливці на полювання у суботу, неділю та середу, а з 2 листопада по 24 листопада — лише у суботу і неділю.

Кожен мисливець вирушав на полювання лише за наявності відстрільної картки на пернату дичину, за якою дозволяється відстріл не більше 5 качок, 5 лисух, 10 голубів, 10 перепелів, а також таких обов’язкових документів на право полювання як: дозвіл на зброю, посвідчення мисливця, контрольної картки, в якій єгерська служба робить відповідну відмітку про здобуття птахів.

Василь Вівсяний також розповів, чого найбільше очікували вінницькі мисливці наприкінці сезону полювання на пернату дичину.

– Наші мисливці в стадії очікування, – розповідає Василь Григорович. – На ці вихідні (23 та 24 листопада ред.) синоптики прогнозують морози. Тож, наші мисливці сподіваються, що закриття сезону буде вдалим і їм пощастить вполювати північну качку, яка летітиме через Вінниччину з Білорусі.

Очільник єгерської служби також розповів, що за останні кілька років на території Вінницької області значно зросла чисельність голуба, який є мисливським видом.

– Ще 10-20 років тому ми в південні області їздили на цей вид голуба полювати, а тепер його кількість в нас більше, ніж достатня, – зазначає Василь Вівсяний.

Зростання чисельності голуба мисливського у єгерській службі пов’язують з процесами, що виникають через глобальне потепління.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *