На території Хмельницької області кількість випадків сказу у 2024 році зменшилася в чотири рази порівняно з минулим роком – з 45 до 12 випадків, про це повідомляє Хмельницька обласна державна адміністрація.
Сьогодні заступник начальника ОВА Володимир Білик провів координаційну нараду з користувачами мисливських угідь області щодо належного виконання протоколів Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. У заході взяли участь керівництво Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
За час повномасштабного вторгнення на території області було проведено три кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Наразі розпочинається заключний етап – організація заходів з добування лисиць.
Читайте також: На Хмельниччині вовк покусав худобу: у хижака виявили сказ
На території Хмельниччини діють 34 користувача мисливських угідь, серед яких 21 обласна та районні організації Українського товариства мисливців та рибалок, 8 філій державного лісогосподарського підприємства та 5 інших мисливських господарств.
Як зазначили в ОВА, добування вовків та лисиць належить до службових обов’язків працівників, уповноважених здійснювати охорону мисливських угідь, і здійснюється без спеціального дозволу протягом року. Водночас регуляція чисельності тварин у населених пунктах, зокрема безпритульних, має здійснюватися спеціалізованими комунальними службами територіальних громад.
Під час наради було встановлено, що більшість користувачів мисливських угідь, особливо районні організації УТМР, неналежно виконують покладені на них законом обов’язки щодо санітарного стану утримання мисливських угідь та не в повному обсязі виконують рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій ОВА. За результатами обговорення надано відповідні доручення та наголошено на необхідності дотримання встановлених вимог.