На острові Хортиця у Запоріжжі виявлено добре збережені роги благородного оленя, які можуть датуватися 19 століттям або раніше. Про це повідомив біолог, краєзнавець та мисливець Валерій Кємєнов на своїй сторінці у Facebook. В ексклюзивному коментарі для “Криниці мисливця” Кємєнов поділився додатковими деталями про цю знахідку.
Знахідка була зроблена під водою в районі Старого Дніпра 10 жовтня 2024 року. За словами Кємєнова, стан рогів оцінюється як “блискучий” завдяки тривалому перебуванню на дні річки. Точний вік знахідки поки що не встановлено. Кємєнов припускає, що рогам може бути 100, 200 або навіть більше років, але зазначає, що для точного визначення потрібна оцінка спеціалістів.
Валерій Кємєнов, який все життя присвятив вивченню природи Запорізького краю, зазначив, що ця знахідка підтверджує факт проживання благородних оленів на території Хортиці в минулому. Відомо, що популяція цих тварин зникла з регіону в 19 столітті.
Окрім рогів благородного оленя, Кємєнов повідомив про інші цікаві знахідки в регіоні. Зокрема, цього ж року він виявив фрагмент рогу велетенського оленя, який жив приблизно 100 тисяч років тому. Також нещодавно неподалік Хортиці були знайдені кістки мамонта, які вже передані до заповідника “Хортиця”.
Читайте також: 68 тисяч оленів завдають мільйонних збитків фермерам Латвії
Щодо подальшої долі знайдених рогів благородного оленя, Кємєнов зазначив, що вже відбулися переговори з представниками музею-заповідника “Хортиця”. Найближчим часом планується передача цієї унікальної знахідки до музейної колекції для подальшого вивчення та збереження.
Ця знахідка збагачує наші знання про історичну фауну Запорізького краю та підкреслює важливість збереження і дослідження природної спадщини України.
Один коментар до “На Хортиці знайдено роги благородного оленя 19 століття (ФОТО)”