На Житомирщині рятують мігруючих птахів (ФОТО)

Працівники природного заповідника “Древлянський” продовжують свою надзвичайно важливу роботу з рятування мігруючих птахів, які потрапляють в складні ситуації під час осінньої міграції. Нещодавно до адміністрації заповідника звернулись мешканці селища зі звісткою про знайденого травмованого птаха – Гагара чорношия.

Птах був оглянутий фахівцями, які виявили, що він не має значних пошкоджень та здоровий. Це вже восьмий птах, який був переданий установі для подальшого спостереження. Звернімо увагу, що подібні випадки виявляються в останні дні не лише в нашому регіоні – 21 жовтня 2023 року, неподалік Київської області, також сталася подібна ситуація.

Мігруючі птахи, такі як Гагара чорношия, надзвичайно вразливі під час осінньої міграції. Гагари здійснюють свій переліт над водоймами, і не можуть піднятися в небо з суші. На жаль, зустріч з асфальтом часто закінчується травмами для цих птахів, тому вони потребують допомоги.

Працівники заповідника “Древлянський” завжди готові надавати допомогу та медичну обробку травмованим птахам. Після необхідних процедур птахів направляють до опорного пункту у село Любарка для подальшого спостереження та лікування.

Звертаються до всіх небайдужих громадян: якщо вам відома будь-яка інформація щодо випадків травмування мігруючих птахів, будь ласка, повідомте адміністрацію природного заповідника “Древлянський”.

Довыдково:

Природний заповідник «Древлянський» — природоохоронна територія в межах Народицького району Житомирської області. Розташований на південь і схід від смт Народичі, вздовж річки Уж та її правих приток — Лозниця, Ослів і Звіздаль.

Територія заповідника охоплює значні площі лісів, забруднених радіонуклідами, тобто зони безумовного відселення, розділені невеликими масивами колишніх сільсько-господарських угідь.

Природний заповідник «Древлянський» створено згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка № 1038/2009 від 11 грудня 2009 року ”Про створення природного заповідника “Древлянський”. До складу Заповідника відійшла більша частина території ландшафтного заказника місцевого значення «Древлянський», створеного згідно рішення 8-ї сесії Житомирської обласної ради № 191 від 05.01.2007 року на загальній площі 40055,6 га. Таким чином, до території Заповідника примикає близько 10 тис. га ландшафтного заказника місцевого значення «Древлянський».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *