Науковці оцінили потенціал мисливського господарства України в порівнянні з Європою

В Україні є значний нереалізований потенціал у галузі мисливського господарства, про що свідчить порівняння з показниками європейських країн. Про це повідомляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь.

Доцент кафедри лісівництва НЛТУ України Іван Делеган представив порівняльний аналіз обсягів добування основних мисливських видів тварин в Україні та провідних європейських країнах під час семінару на Волині.

“Один з найкращих показників, який найбільш об’єктивно дає оцінку рівня ведення мисливського господарства – це кількість добутої дичини. Адже це саме той продукт, заради якого мисливське господарство працює і отримує надходження”, – зазначив науковець.

Статистика 2021 року демонструє суттєву різницю в показниках: якщо в Україні добули 11 тисяч козуль, то в Німеччині цей показник становив майже 1,3 мільйона особин. Подібна ситуація спостерігається і щодо кабана: 2,5 тисячі в Україні проти 890 тисяч у Німеччині.

Читайте також: Міжнародне співробітництво у сфері мисливства: ексклюзивне інтерв’ю з віце-президенткою Балтійського регіону FACE

За оцінками експерта, розвиток галузі базується на трьох основних складових: досконалій нормативно-правовій базі, наявності кваліфікованих фахівців та державній політиці. Зокрема, у Німеччині в галузі працює 48 тисяч фахівців, а дослідженнями займаються 18 науково-дослідних установ.

Всеукраїнський науково-практичний семінар “Актуальні питання ведення мисливського господарства в умовах воєнного стану” було організовано ВАМКМУ спільно з Луцьким національним технічним університетом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *