Навчальний семінар з ревайлдінгу: об’єднання зусиль заради збереження природи
З 27 по 29 лютого 2024 року на території Бородінської громади на Одещині відбувся навчальний семінар з ревайлдінгу, організований ГО “Rewilding Ukraine”. Захід зібрав представників різних сфер – науковців, мисливців, природоохоронців, місцевої влади та агровиробників, які обговорили важливість співпраці для збереження та відновлення біорізноманіття. Про це повідомив Адріан Прокопенко, голова ГС “Українська Ловецька Рада”.
Роль ловецтва у збереженні тваринного світу
Адріан Прокопенко виступив з доповіддю “Роль ловецтва у збереженні тваринного світу. Співпраця – запорука успіху”.
“В своїй доповіді до уваги слухачів хотів донести наскільки важлива співпраця науковців, мисливства, природоохоронців, місцевої та державної влади в меті збереження, відновлення та збагачення природи і біорізноманіття”, – зазначив Адріан Прокопенко.
Учасники семінару обговорили низку важливих питань, серед яких:
- відновлення дикої природи та екосистем в умовах кліматичних змін;
- ревайлдинг як інструмент реінтродукції видів диких тварин;
- екологічне та культурне значення відновлення дикої флори і фауни;
- розвиток сталого мисливства та природозберігаючого полювання;
- роль ловецтва в боротьбі з браконьєрством та забезпеченні природного балансу.
Досягнення команди Rewilding Ukraine
Адріан Прокопенко високо оцінив роботу команди Rewilding Ukraine, місцевої громади та мецената Олександра Паларієва зі збереження унікальної території дельти Дунаю.
“Мені як мисливцю, людині яка безмежно любить дику природу, було надзвичайно приємно і радісно бачити збережений дикий степ. Розуміючи, які зусилля необхідно було прикласти аби запобігти розорюванню другого за територією (біля 8000 га) єдиного масиву дикого степу та луків у Європі, хотілося б висловити свої слова подяки, вдячності та гордості за справжніх патріотів України та дикої природи!” – поділився враженнями Адріан Прокопенко.
Лише за 2023 рік експерти та науковці Ревайлдингу досягли вагомих результатів:
- відновили водообмін між Дунаєм та озером Картал;
- оселили 40 особин ланей та оленів благородних;
- реалізували програму розселення хом’яків для відновлення харчових ланцюгів;
- провели освітню програму “Жива дельта Дунаю”.
Крім того, в попередні роки було започатковано програму повернення степових видів, зокрема куланів, бабаків, благородних оленів, ланей та водяних буйволів.
Єдність – запорука успіху
“Уклінно дякую Oleg Dyakov та команді «Rewilding Ukraine», голові Бородінської громади Івану Кюсе за його принципову позицію по збереженню Тарутинського степу, місцевому підприємцю Олександру Паларієву за вклад у справу збереження дикої природи та відновлення історичних пам’яток і місцевої культури, а також всім долученим до проведення заходу за високий професійний рівень презентацій та дискусій! За важливу натхненну працю на благо України та її природи! Єдність – запорука успіху!” – підсумував Адріан Прокопенко.
Навчальний семінар з ревайлдінгу став яскравим прикладом того, як об’єднання зусиль різних сторін – науковців, мисливців, природоохоронців, влади та бізнесу – може дати потужний імпульс для збереження та відновлення унікальної природи України. Тільки разом, в єдності та співпраці, ми зможемо зберегти наше біорізноманіття для майбутніх поколінь.
Фото: Бронсков Олександ