Як не стати жертвою: Два приклади шахрайства під маскою зоозахисту

Світ зоозахисту, на жаль, не позбавлений шахрайства. Недобросовісні люди, прикриваючись благородною метою допомоги тваринам піаряться, збагачуються за рахунок співчуття та щедрості людей.

Приклад 1: Аферист-зоозахисник в Іспанії

В 2023 році в Іспанії розкрили аферу, пов’язану з відомим зоозахисником. Він протягом кількох років збирав кошти на операції для поранених тварин, але значну частину цих коштів витрачав на себе. Про цей випадок ми писали кілька днів тому. Деталі тут!

Як він діяв:

  • Використовував емоційний тиск: публікував жахливі фото та відео знедолених тварин, штучно завищуючи потребу в допомозі.
  • Не надавав чіткої інформації: не звітував про використання коштів, не давав детальної інформації про те, на що будуть витрачені пожертви.
  • Створював ілюзію легітимності: мав сторінки в соціальних мережах, співпрацював з іншими “зоозахисниками”.

Приклад 2: “Рятування” тварин з притулків

В Україні трапляються випадки, коли “волонтери” забирають тварин з притулків, а потім не надають їм належної допомоги. Про це написала Natalia Oliva на своїй сторінці у Фейсбук.

Як це відбувається:

  • “Рятувальники” публікують емоційні пости: просять допомоги в перевезенні, лікуванні тварин, штучно завищуючи потребу в коштах.
  • Тварини не отримують допомоги: їм не роблять необхідні щеплення, не лікують, утримують в жахливих умовах. “7 днів цуценята в КП помирали в страшних муках від ентериту, біль навіть уявити не можна….. Їх не просто не лікували їх навіть не обезболили ! просто дивилися як вони гинуть! З 9 цуценят лишилося 6 і ціх цуценят Суровцев таки забрав! Зараз їх лишилося в живих лише 2! Бо дорогоцінний час втратили…. Ви, падаль, винні в тім що заперли в розсадник інфекцій маму і не вакцинованих цуценят! Немає волонтера, що не знає що КП – це віруси і смерть!”, – зазначає Natalia Oliva у своєму дописі.
  • “Рятувальники” збагачуються: витрачають ймовірно зібрані кошти на себе, а не на тварин. “З тих мільйонів що назбирав не зміг виділити 5/7 тисяч на їх перетримку???”, – риторично запитує авторка допиcу.

Звичайно, ситуація з покинутими тваринами в країні жахлива, нещасні, колись улюбленці, залишені, на призволяще, неконтрольовано розмножуються, збиваються в зграї, зіштовхуються з недоброзичливцями, небезпечними хворобами і, навіть, несуть загрозу для людей, зокрема тих, які їх рятують.

В цій складній ситуації важливо правильно розставити пріоритети – допомагати військовим!

Перемога у війні – це ключ до вирішення багатьох проблем, в тому числі й проблеми бездомних тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *