Норвезька асоціація мисливців та рибалок про можливість полювати на дрібну дичину у національних парках

Фото: Norges Jeger- og Fiskerforbund (NJFF)

В Норвезькій асоціації мисливців та рибалок зазначають, що іноді полювання та мисливців критикують більш-менш обґрунтовано, хоча вони знають, що полювання в Норвегії має велику підтримку серед населення.

Пропонуємо вашій увазі відповідь Норвезької асоціації мисливців та рибалок на статтю, опубліковану в NRK Ytring про полювання в національних парках.

Бомба про полювання

Цими вихідними на NRK Ytring ми прочитали авторську статтю, в якій стверджувалося, що полювання на дрібну дичину в норвезьких національних парках є абсурдним. Навпаки, Норвезька асоціація мисливців та рибалок (NJFF) вважає, що можливість полювати на дрібну дичину, навіть у національних парках, є результатом здорового та свідомого способу життя у взаємодії з природою.

Глушці терплять полювання

Глушці відкладають не багато яєць, часто по 10-12 щороку. Це впливає на високий рівень природної смертності. Це стратегія виживання. Щороку в норвезьких лісах і горах з’являється більше мільйона яєць глушців. Багато з цих яєць ніколи не вилуплюються, і не всі з тих, що вилуплюються, стають дорослими птахами. Багато з них гинуть від поганої погоди, нестачі комах під час важливої фази висиджування пташенят або хвороб, а інших з’їдають лисиці, куниці, ласки, яструби або ворони.

У Норвегії ми маємо дуже важливу і гарну відправну точку для полювання: Всі тварини і птахи знаходяться під захистом. Той факт, що влада дозволяє полювання лише на ті види, які можуть витримати видобуток з популяції, дає нам найкращу основу для того, щоб не надмірно експлуатувати природу. Таким чином, ми знаємо, що жоден мисливець не застрелить останнього тетерука. Зовсім ні.

Фото: Norges Jeger- og Fiskerforbund (NJFF)

Полювання від надлишку

Щороку в серпні тисячі волонтерів виїжджають на обстеження популяцій тетеруків у різних гірських районах. Все ретельно організовано, а методологія базується на найкращих можливих знаннях. Це дає хороший огляд стану популяції тетеруків за рік, і на основі цих знань власники ліцензій можуть встановити квоти на полювання на тетеруків цієї осені. Компанія Statskog, яка є найбільшим землевласником країни, вирішила не відкривати полювання на тетерука на значній частині південної Норвегії цього року, оскільки цьогоріч популяція тетерука була слабкою. Мисливці аплодують цьому рішенню.

“Іншими словами, ми збираємо врожай лише з надлишку, який природа здатна виробити. Можливість використовувати природу таким чином – це фантастичний дар. Той факт, що ми можемо самі збирати їжу, чи то гриби та ягоди, чи то рибалити та полювати, є цінністю, яка не повинна вимірюватися лише в доларах та центах. Так, полювання – це теж бізнес. Дехто заробляє непогані гроші, продаючи права на полювання. Але ми також забезпечуємо 22 мільйони обідів щороку натуральним м’ясом без упаковки, яке ніяк не обробляється. Полювання – це відпочинок і поліпшення здоров’я населення, і не в останню чергу – це тверда прихильність до збереження тварин і природи.

Людина має своє місце в природі

Норвезькі мисливці з глибокою повагою ставляться до природи і мають багато знань про те, як відбувається екологічна взаємодія. Ми використовуємо природу, але не споживаємо її. Ми також не витісняємо тварин полюванням. Те, що ми не бачимо багато диких тварин на наших недільних прогулянках, не означає, що їх немає.  І тетеруки, і глухарі добре маскуються і інстинктивно притискаються до вересу, коли чують, що хтось наближається. NJFF не вважає, що метою має бути звикання диких тварин до людини тільки тому, що ми хочемо “випробувати їх на міцність”.

Основна позиція NJFF полягає в тому, що людина – це природа, природа – це також людина, і людина має своє природне місце в цій взаємодії. Ми не повинні виокремлювати наш вид з природи і ставати пасивними спостерігачами ззовні. Ми повинні розуміти, поважати, піклуватися і використовувати природу таким чином, щоб не загрожувати тваринам, птахам, рибам, рослинам і нам самим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *