Нова хвиля антимисливської зооістерії в стінах Парламенту

Саме так коментують у Всеукраїнській асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь законопроєкт, зареєстрований у Верховній Раді України під номером №5302 від 25 березня 2021 року.

– Верховна Рада України чим ви там займаєтеся!? Це чергова законодавча спроба знищити біорізноманіття та розхитати епізоотичне благополуччя в Україні, – йдеться у дописі Асоціації.

На думку, фахівців це небезпечний Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», яким, зокрема,  планується заборонити боротьбу з вовками і бродячими котами.

Варто зазначити, що серед ініціаторів законопроєкту такі народні депутати: Скороход Анна, Івченко Вадим, Батенко Тарас, Фельдман Олександр, Галушко Микола, Юрченко Олександр, Брагар Євгеній, Лубінець Дмитро, Балога Віктор, Єфімов Максим, Констанкевич Ірина.

– Ціль прийняття закону – дотримання принципів, правил та практик щодо охорони та захисту диких тварин відповідно до норм міжнародних екологічних угод та удосконалення норм і положень чинного законодавства щодо охорони дикої природи. Завданнями є охорона диких тварин, які знаходяться на межі зникнення та охороняються міжнародними договорами по охороні фауни, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту Закону України.

Ось ще кілька думок з пояснювальної записки:

«Слід зазначити, що «шкідливих» тварин, за дуже невеликим винятком (наприклад, деякі патогенні мікроорганізми), не існує. В одних природних умовах вони можуть завдавати деякої шкоди, а в інших приносити користь. З екологічної точки зору «шкідливих» тварин у природі не існує. Так звані «шкідливі» тварини –  це невід’ємна, істотна і важлива частина дикої природи.

Нерідко до «шкідливих» тварин, за інерцією, через упереджене ставлення,  або через неосвічені забобони, або з причини відсутності сучасних екологічних знань відносять види, безумовно корисні в господарстві людини (кроти, сороки), а також ті, що відіграють дуже важливу роль у природних екосистемах, наприклад, вовк, хижі птахи та інші.

На сьогодні Україна (не враховуючи Білорусь та Росію) є єдиною країною в Європі, де вовк занесений в перелік «шкідливих видів» та цинічно і максимально винищується. Практично в усіх каїнах Європи вовк або занесений до Червоної книги (у Польщі), або охороняється державою, як мисливський вид (у Латвії).В  деяких європейських країнах вовків більше ніж в Україні, Румунії, Іспанії,  Португалії.

На превеликий жаль, в Україні досі залишається практика максимального винищення вовків, яка обумовлена статусом «шкідливого виду». Наразі, відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», вовк є бінарним видом, що занесений одночасно в список мисливських тварин, що підлягають охороні в немисливський сезон і раціональному використанню та одночасно в список шкідливих тварин, що підлягають знищенню протягом року,що є грубим порушенням Бернської конвенції».

Що скажете, товариство, на ці аргументи депутатів, які вони виклали в пояснювальній записці до законопроєкту?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *