Обмін контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання онлайн – мрія чи реальність?

ГС «Всеукраїнська мисливська спілка» звернулась до Держлісагентства з проханням озвучити позицію відомства з приводу впровадження електронних сервісів у мисливстві загалом і у видачі «контрольної картки» зокрема. Про це йдеться на сайті Спілки.

– Настає пора звичної для кожного мисливця процедури – обміну контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання. Для багатьох це означає, що знову треба відпроситись з роботи, поїхати до обласного управління ДАЛРУ (іноді – за сотні кілометрів), аби отримати той заповітний клаптик паперу, з яким увесь сезон мусиш носитися, як з писаною торбою, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в той час як в Україні йде прискорена цифровізація усіх послуг та процесів, мисливці, здається, знову опинилися «за бортом»?

Так, очільник міністерства захисту довкілля та природних ресурсів поставив завдання провести 100% автоматизацію усіх адміністративних послуг, повідомило профільне для нашої галузі відомство. Зокрема, серед 94 проєктів у Плані цифрової трансформації країни 12 стосуються сфери захисту довкілля та природних ресурсів. Тут вам, до прикладу, е-ПЗФ, е-Ліс, е-Рибалка і…ні слова про мисливство.

Держлісагентство, підхопивши хвилю діджиталізації, також повідомило про початок активної роботи задля «створення прозорого, комфортного середовища». – Звичайно, у сфері лісу, про мисливство – знову ні слова, – наголошується у повідомленні.

У  «Всеукраїнській мисливській спілці» для порівняння, наводять трохи цифр. За повідомленням заступника голови ДАЛРУ з питань цифрового розвитку щороку в Україні видають 40 тисяч лісорубних квитків і 110 тисяч сертифікатів про походження лісоматеріалів. Це майже вдвічі менше, ніж кількість виданих контрольних карток для мисливців. То чому починають діджиталізацію не з мисливців?  Можливо, існує якась принципова позиція управління з питань ведення мисливського господарства – залишати застарілу дозвільну процедуру і паперовий формат?

Відтак, аби прояснити ситуацію і дізнатись, чи дійсно про мисливство знову забули, 5 квітня  «Всеукраїнська мисливська спілка»  звернулась до керівництва ДАЛРУ.

– Як тільки отримаємо відповідь – ознайомимо з нею мисливську спільноту і напрацюємо подальші кроки для того, щоб спонукати владу нарешті провести цифровізацію і в мисливстві, – підкреслюється в повідомленні Спілки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *