Опубліковано перше відео з камери в нашийнику дикого вовка

Хижак виявився вправним рибалкою.

Вчені з Міннесоти запустили польове дослідження під назвою Voyageurs Wolf Project. В рамках цього проекту на вовків надягають нашийники з камерами, щоб простежити за їх поведінкою в літні місяці. Взимку вовки там, як правило, збираються в зграї, що дозволяє їм полювати на велику здобич, таку як олені і лосі. Але з настанням літа ці хижаки в основному проводять час і полюють поодинці. У пошуках кращого розуміння поведінки вовків дослідники вже використовували датчики GPS, що дозволило скласти карту проживання цих тварин.

Деякі вчені використовували дрони для стеження за вовками, але цей метод виявився непрактичним через густу рослинність в лісі і дорожнечу камер.

У проекті Voyageurs Wolf дослідники вирішили перевірити, чи впораються із завданням спостереження за вовками камери, прикріплені до нашийника, розроблені компанією Vectronic-Aerospace.

Вчені відзначають, що надіти нашийники на диких звірів було нелегко.

Співавтор дослідження Томас Гейбл розповів, що для затримання тварин їм довелося використовувати безпечні капкани з захопленням лап гумової пасткою.

«Зазвичай вони наступають на пастку, і вона просто утримує їх лапу, поки ви не дійдете до вовка. Потім ви можете заспокоїти тварину і надіти на неї нашийник. Але все це легше сказати, ніж зробити, тому що вовки дуже розумні, дуже обережні, і їх нелегко зловити», – стверджує Томас Гейбл.

На одного з вовків вдалося надіти оснащений камерою нашийник ще в травні минулого року. Хижак отримав позначення V089 і носив нашийник протягом шести тижнів до кінця червня.

Нещодавно учасники дослідження опублікували на YouTube вибрані фрагменти відеоматеріалів з потокового відео V089, які, на думку команди, є першими кадрами такого роду, знятими за участю диких вовків.

Камера включалася на 30 секунд один раз на годину при денному світлі.

Кудлата шерсть вовка досить сильно закривала огляд, але навіть з такими кадрами дослідники отримали об’ємний масив даних.

Дослідників здивувало, наскільки часто V089 займався ловом риби в порівнянні з іншими видами полювання.

За рибальством вовків заставали на Алясці і деяких регіонах Канади.

Але в цьому випадку хижаки використовували період нересту лосося, який у великих кількостях мігрував з океану в річки, щоб відкласти ікру. Але у випадку з V089, він спритно пристосувався до лову риби на ділянці річки біля бобрової греблі, де риба часто застрявала.

Крім відеозаписів, зроблених цією конкретною камерою, команда знайшла докази, що минулого літа на риболовлю приходив вовк і з іншої зграї.

Дослідники припускають, що рибальство – це поведінка, яка передається серед вовків, якій звірі можуть навчатися у родичів, але їм належить зібрати більше даних.

Цього літа дослідники планують оснастити відеокамерами ще трьох вовків. Також вони планують поліпшити якість відеоматеріалу. «Ми, ймовірно, трохи підстрижемо шерсть вовків, щоб вона не потрапляла в об’єктив камери. Є певна кількість неминучих перешкод – вони з’являються через те, як вовки ходять і тримають голову, і ви завжди будете бачити їх підборіддя. Але, сподіваюся, шерсть тепер не буде займати весь кадр», – каже Гейбл.

За словами дослідників, даний проект добре демонструє адаптивні здібності вовків в пошуку унікальних джерел їжі. «Вони хороші пристосуванці і користуються всіма доступними джерелами їжі», – робить висновок Гейбл.

Джерело: National Geographic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *