Особливості полювання в Фінляндії

719dd9e1d9224762fd9781790d1f667eФінляндія надає своїм громадянам і туристам чималі можливості для найрізноманітнішого полювання. У цій країні дозволено полювати більш ніж на 60 видів ссавців і птахів. Залежно від сезону і при наявності відповідної ліцензії в Фінляндії можна добувати, наприклад, лося, оленя, ведмедя, косулю, лисицю, єнота, борсука, ондатру, куниць, глухаря, качку, куріпку, тетерука.

Місцевим жителям дозволено полювати за умови, що вони входять до Фінської ліги мисливців. У цій лізі є понад 250 тисяч осіб, які мають відповідну ліцензію і дозвіл на використання зброї. Місця для відстрілу тварин і птахів відзначаються на спеціальній мисливської карті, а квоту встановлює Інститут полювання і рибальства. Власниками фінських мисливських карт є приблизно шість відсотків населення країни. Іноземцю для отримання права на полювання в Фінляндії потрібно надати мисливську карту, дійсну в своїй країні, в іншому ж випадку доведеться складати іспит-тест. Мисливська карта дійсна один рік, який починається 1 серпня і закінчується 31 липня наступного календарного року.

У мисливця повинні бути:

– ліцензія на носіння нарізної зброї;

– мисливська карта;

– право на полювання;

– мисливський тест.

 

Про видачу дозволу на зберігання і носіння мисливської зброї читайте тут, а для того аби ознайомитись із тим, як придбати мисливську зброю в Україні переходіть сюди.

Мисливська карта це квитанція про оплату державного мита. У плату входить страхування, дійсне на цей рік, на випадок, викликаний вогнепальною зброєю під час полювання. Туристу, щоб полювати в Фінляндії, потрібно надати ще й мисливське посвідчення, яке дозволяє полювати в країні, громадянином якої він є.

Мисливський пропуск купується у власника землі, де безпосередньо відбуватиметься полювання. У тому випадку, коли земля належить державі, мисливський пропуск можна придбати в місцевих органах державної влади на полювання строком до тижня. Пропуск видається на конкретну особу або на групу. Туристи-мисливці повинні купувати його завчасно.

Мисливцям на великого звіра раз в три роки необхідно здавати тест на влучність: три постріли по нерухомій мішені і три по рухомій мішені на відстані 75 метрів. Обов’язковою умовою є потрапляння всіх пострілів в область діаметром 65 сантиметрів. При його виконанні видається свідоцтво на три роки. Туристу-мисливцеві теж необхідно здати тест, якщо у нього немає підтвердження подібного тесту зі своєї країни.

На орендованих або приватних землях можливе полювання без ліцензії. У цьому випадку досить мати мисливський пропуск.

Найбільш популярною в Фінляндії є полювання на лосів, що починається в кінці вересня і триває до середини грудня. З кожним роком кількість ліцензій, виданих на відстріл сохатих, збільшується через непомірно велике поголів’я, яке завдає відчутної шкоди лісовому та сільському господарствам, і доставляє клопоти дорожньому руху.

Кращим місцем для полювання на лося вважається перешийок між озерами Сувасвесі і Джуоярві.

Сезон полювання на оленя в Фінляндії починається в листопаді і закінчується в січні.

Полювання на птахів триває з вересня по жовтень.

Варто зазначити, що у 2017 році в Фінляндії мисливці добули 45 тисяч голів лося.
Ліцензій на відстріл лосів по всій країні видано на 11,5% більше, ніж роком раніше, а в Лапландії – на 40% більше.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *